Ako sa prestať hrbiť

Mnohé z nás mávajú problém s hrbením a guľatým chrbtom. Nielen, že kvôli tomu trpíme bolesťami, ale nevyzerá to ani trochu dobre. Ak chceš vedieť, ako sa prestať hrbiť, máme pre teba niekoľko tipov na účinné cviky. 

Hrbenie chrbta trápi najmä ľudí, ktorí majú sedavé zamestnanie a celé dni trávia za počítačom. Ak máš navyše nesprávnu stoličku a sedenie, tvoj chrbát to naozaj pocíti. Taktiež s tým majú problém ľudia s nižším sebavedomím. Tí to možno robia aj trochu podvedome a neuvedomujú si to, ale hrbením chrbta sa uťahujú viac do seba a pôsobia bojazlivo.

Ak sa chceš pochváliť krásnym rovným a vystretým chrbtom, zmena nepríde sama od seba, ale musíš pre to niečo urobiť. Napríklad sa pravidelne venovať cvikom na to určeným.

V tomto videu nájdeš najskôr úvod do problematiky s hrbením a následne aj pár efektívnych cvičení. Ak máš doma fit loptu, určite ti v tom môže pomôcť.

Ako sa prestať hrbiť vďaka Pamele Reif

Pamela Reif patrí rozhodne medzi najpopulárnejšie fitness trénerky a podľa jej videí cvičia ľudia po celom svete. Možno práve ona ťa raz a navždy naučí, ako sedieť a chodiť vzpriamene. Porovnaj si na náhľadovom obrázku videa, ktorá verzia vyzerá lepšie. Rozhodne tá vpravo, že?

Ak by ti nestačili cviky v prvom videu a chcela by si vyskúšať aj nejaké iné, pozri si aj druhé Pameline video. To je zamerané na dobrý postoj a je vhodné najmä pre ľudí so sedavým typom práce.

Ak by sa ti cvičenie od Pamely nepáčilo alebo by si chcela vyskúšať aj niekoho iného, zaujímavé tipy nájdeš aj v tomto videu. Tiež si môžeš porovnať, aký výrazný rozdiel nastane vtedy, ak budeš poriadne vystretá. Hneď budeš vyzerať oveľa lepšie.

Ak ťa trápia aj časté bolesti chrbta, tým sa venovali v našom predošlom článku. Existujú aj efektívne cviky na uľavenie od bolesti, stačí si len vybrať tie, ktoré ti budú robiť najlepšie. 

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieFitness