unsplash.com

Zlomené srdce sa nepýta koho navštíviť. Nepýta sa, ako dlho si vo vzťahu. Nebolí menej, ak si vo vzťahu ani vôbec nebola. Niekedy dokonca bolí viac, ak sa musíš dostať cez niekoho, koho si vlastne nikdy nemala. Vo vzťahu väčšinou buď ste spolu alebo nie. Niekedy niekto miluje, ale láska mu nie je opätovaná. Poznáš to? Tieto riadky sú pre teba.

Dúfaš, že jedného dňa z toho niečo bude. Ale raz ťa krutá realita dostihne, a uvedomíš si, že aj keď si do toho vložila toľko emócií, dostala si sa do mŕtveho bodu. Investovala si, no nič sa ti nevrátilo späť.

Smútiš za vzťahom, ktorý vlastne nikdy neexistoval. Tvoje pocity však skutočné boli. Nenechaj, aby sa niekto cítil za tvoje zlomené srdce vinný. Niekedy milujeme ľudí, s ktorými sme ani nerandili viac ako tých, s ktorými sme niečo mali. Nie je to rozchod, ale bolí rovnako. 

V noci nespíš. Plačeš o tretej ráno. Ráno sa zobúdzaš unavená a pozeráš na telefón so spomienkou na to, ako na ňom zvonili správy. Teraz je tichý. Chýba ti to. A chýba ti ten pocit viery, že z toho niečo mohlo byť. Bolesť je hlboká, ale nemôžeš sa verejne vyjadriť.

Nemôžeš sa zrútiť, pretože ti ľudia budú iba pripomínať, že ste spolu ani nechodili. To však neznamená, že si nemilovala. A neznamená to ani to, že nemôžeš byť zlomená. Keď niekomu dáš svoje srdce, bolí to rovnako.

Najťažšia vec je snažiť sa posunúť ďalej. Snažíš sa byť silná, predstieraš, že akceptuješ okolnosti a môžete byť priatelia. Prichádzaš o spánok pre niekoho, kto spí s inou. A vždy, keď ich uvidíš ničí ťa to, pretože ti to pripomenie, že si to mohla byť ty. Rozmýšľaš nad minulosťou – čo si spravila zle?

Tvoje srdce je rozbité. Keď niekoho tak veľmi miluješ, bolesť, ktorú cítiš bude trvať ešte dlho. A to je v poriadku. Musí to tak byť. Ale čo nie je v poriadku je to, ak predstieraš, že si silná. Časť z teba chce kričať – áno, som zlomená, áno, milovala som ťa, áno, zničil si ma. Ale si ticho, pretože by si vyzerala bláznivo takto smútiť za niečím, čo nikdy nebolo.

Nie je to len tvoja vina. Je aj toho, kto ťa nechal milovať ho, a nič ti nevrátil. Toho, ktorý chcel fyzický vzťah a nič viac. Toho, kto prilieval palivo do ohňa. Hovoril ti to, čo si chcela počuť, no ku skutkom sa nedostal. Nechal ťa padať bez úmyslu chytiť ťa. Necíť sa vinná za túto bolesť.

Vykrič toľko, koľko potrebuješ. Odíď bez vysvetlenia, pretože on si to nezaslúži. Tak, ako si ty nezaslúžiš bolesť. Uisti sa, že až si utrieš slzy, nedovolíš sa im znova v tejto podobe vrátiť. Pretože tak, ako si zaslúžiš skutočný vzťah, tak si zaslúžiš aj čas na uzdravenie z toho, ktorý nikdy nebol.

 

Zdroj: thoughtcatalog.com

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating