Každá žena sa s rozchodom vyrovnáva po svojom. Jedna plače, druhá sa hnevá a tá tretia vymýšľa spôsoby, ako svojmu ex ublížiť za to, že jej zlomil srdce. Áno, po pomste túžia niektoré ženy, ktoré boli nečakane a kruto poslané “ k vode“. Čo je však pre muža, ktorý ťa podviedol či oklamal, tou najlepšou formou odplaty?

V prvom rade, povedzme si pravdu. To, že túžiš po tom, aby sa mu stalo niečo zlé kvôli tomu, že ty trpíš jeho vinou, je vec tvojho ega. To bolo tak podkopnuté, že sa nemôže vyrovnať s „kopačkami“ a premýšľa iba nad tým, ako zničiť druhému človeku jeho šťastný svet rovnako.

Nebudeme ti klamať, že si dobrý človek. Áno, možno si si nezaslúžila to, čo ti spravil, no priať iným zle a vytvárať si sama zlú karmu, to, drahá, naozaj nie je cesta. Nech sa to už týka akýchkoľvek ľudských vzťahov, len jedna pomsta stojí naozaj za to.

Tou je úplná ignorácia. Nahoď úsmev a ukáž mu, že on tvoj život neovláda natoľko, že si ním priam posadnutá. Muž, ktorý ti ublížil, si nezaslúži tvoje slzy a ani tvoje myšlienky. A už vôbec nie to, aby si celé dni kula plány, ako sa k nemu znova priblížiť, len aby dostal to, čo si podľa teba zaslúži.

Toho sa totiž vôbec nemusíš báť, o to sa postará už jeho vlastná karma, nemusí sa do jej práce montovať aj tá tvoja. Najväčšia rana pre neho bude tá, keď ťa uvidí, tvoje oči na ňom neostanú zavesené, budeš kráčať so vztýčenou hlavou a tváriť sa, že si absolútne v poriadku. A vieš čo? Ty aj naozaj budeš.

Nechceš mu predsa spraviť radosť z toho, že ťa vidí na dne. Práve naopak! Musí ťa vidieť na vrchole, aby ľutoval, že ťa stratil a aby pochopil, že viac na ňom nie si závislá. Žiadne diabolské plány sa nevyrovnajú tomu, akú moc má fakt, že si ho úplne odstrihla.

Keď sa mu budeš pripomínať ten hajz… pardon, tvoj bývalý, sa bude iba škodoradostne smiať na tom, aká naivná a nevyrovnaná osoba si. Nehovoríme, že nemáš viac plakať či trápiť sa, to patrí k tomu, aby si raz mohla ísť ďalej, no nechaj si to pre seba a kamošky, nie pre neho. On ťa v takom prípade ľutovať nebude.

A nezabúdaj, o lásku neprosíme a pomsta? To vesmír zariadi za nás, ok?

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.