Jarné upratovanie nemusí znamenať len obmenenie výzdoby z vianočnej na veľkonočnú, vymetanie okeníc od pavučín alebo oprašovanie stuchnutých kobercov. Jar je vhodné obdobie zbaviť sa všetkých mužov, ktorými si bola zavrhnutá alebo naopak, ktorých si odkopla a následne sa pripraviť sa na leto. Viem, že to je/ bolo ťažké, ale postupne sa pripravuješ na to, že ti ostáva veľa voľného času, aby si mohla na sebe začať pracovať. Kto by si to bol pomyslel, že odstraňovanie prebytočného tuku, ktorého je u mňa viac než dosť, ti dodá oveľa viac slobody ako hocičo iné. 5b750cb05ebb033c_shutterstock_109662323.xxxlarge_2xfoto: www.popsugar.com

S mojim bývalým som každý, každučký víkend trávila zavretá v izbe. Pozerali sme filmy a sexovali. Nič produktívne. Dobre, okrem toho sexu. Po rozchode som sa prichytila ako sedím na izbe a civím do steny, pretože som nemala žiadne plány.

Čo idem teraz robiť sama so svojím voľným časom ? 

Vedela som, že chcem naozaj robiť niečo len pre seba, niečo, od čoho by som sa mohla postaviť znovu na nohy a mohla by som byť na to hrdá. Ale nevedela som, čo by to mohlo byť.

sleduj_youtube_kanal_odzadu_sk

Čo tak začať cvičiť. Už som trochu cvičila, ale čo tak dotlačiť sa k tomu, aby som cvičila ešte viac, aby som sa vyformovala? Vrhla som sa do cvičenia, aby so vyzerala a cítila sa čo najlepšie a by boli moje výsledky aj viditeľné a meraľné.

Young fitness female exercise with kettle bell. Mixed race woman doing crossfit workout on grey background. Kettlebell swing.

foto: doctormarialuque.com

Vypracovala som si svoj tréningový plán, nie len preto, aby som sa cítila lepšie, ale aj lepšie vyzerala a odplata mojím bývalým by bola o to väčšia. 

Tzv. „pomsta telom“ je reálna vec. Nechcem len znížiť svoj telesný tuk, ale chcem sa zbaviť negatívnych myšlienok, priateľov s pochybnými úmyslami a môjho emocionálneho kruhu, v ktorom sa točím stále dookola. Nejde o to, že teraz musíš byť ihneď vychrtlá, ide o to aby si sa cítila v pohode.

Nechcem skončiť s nutelou v posteli a revať nad posranou Bridget Jonesovou, aj keď to je klasika. Sakra, veď sa viem postarať sama o seba. Ok, tak nie. Ale chcem sa začať starať sama o seba viac ako som sa kedy starala a budem tým najlepším ja, aké viem byť. 

t1foto: www.teengazette.com

Dobre, keď je už všetko povedané, môžem urobiť vyhlásenie: „Nedovoľ rozchodom, aby ťa zničili.“

Ak sa liečiš z rozchodu, nemusíš zákonite začať cvičiť, ak si nikdy predtým necvičila. Radšej sa zdokonal v niečom, o čo sa zaujímaš.

Stanovenie cieľov a ich dosiahnutie bude teraz tvoja nová priorita. Je to výzva a myslím si, že ju môžeš využiť.

titulná foto: hopeforwomenmag.com, zdroj: elitedaily.com

Komentáre