Prečo nedokážeme byť šťastní s tým, čo máme? Prečo máme veľké očakávania a nevidíme krásu v tom, čo máme pred očami? Mladí ľudia sú obklopení povinnosťami a pohltení silou času, silou moderného života. Kam sa vytratila tá klasická, nevinná a čistá láska? Prečo ju dnes tak nevedomky nahradila bolesť a sklamanie? Ak očakávaš presný návod ako sa im vyhnúť, nedostaneš ho. Pýtaš sa prečo? Pretože láska je veda, ktorú neprekoná žiadny návod. Nikto ti nedokáže ponúknuť presný scenár toho, čo sa stane. Nie, tak to nefunguje. No to, čo ti môže pomôcť otvoriť oči a byť bližšie k tomu nezažiť sklamanie, ktoré trhá srdce, je nebyť tým dievčaťom z milióna ďalších.

My ženy sme nežné tvory, ktorých srdcia bijú dvakrát tak silnejšie pri tak krásnej a jedinečnej chvíli, ako je moment zamilovanosti.

Pri sledovaní ľudí na ulici, a po vyšperkovaní si ich povahových čŕt, si človek ľahko vytvorí mienku, ktorá sa už len ťažko dá ovládnuť niekým iným. Rovnako je to so zamilovanosťou. Jedinou osobou, ktorá ti dokáže otvoriť oči, si ty sama. A jedine ty sama vieš, či ten vzťah má nádej alebo na druhej strane, smeruje ku koncu. Je to ako degradácia a kým sa z nej nezobudíme, sme na najlepšej ceste k zániku.

foto: instagram.com
zdroj: pinterest.com

Nebuď to dievča, ktoré sa nechá zlákať po prvom pohľade chalana, aj keď ten pohľad môže byť neuveriteľne hlboký. Buď dievčaťom, ktoré sa stane ženou nie vekom, no múdrosťou. Buď dievčaťom, ktoré sa nedá ľahko ovplyvniť. Buď dievčaťom, ktoré si treba získať a zaslúžiť. To, ktoré si treba vybojovať. Dievčaťom, ktoré to len tak nevzdá, no vždy za sebou zanechá svoju úctu.

Neboj sa riskovať, neboj sa sklamania. To sú veci, ktoré sa tak plynulo pohybujú tvojím životom, no rovnako rýchlo sa stihnú aj pominúť.

foto: instagram.comZobraziť celú galériu (9)
zdroj: pinterest.com

Buď opatrná, no napriek tomu vznešená. Váž si svoju hodnotu a nenechaj ju využiť človekom, ktorý nie je schopný ju objaviť. Nechaj sa rozmaznávať, no nie príliš. Vytvor si citovú väzbu, no v takej sile, aby si ju včas mohla pretrhnúť. Ak bude treba.

Buď silná, lebo iba silné ženy nepotrebujú záchranu. Pretože ony sa zachránili už nespočetne mnohokrát. A dokážu to znova. Zamiluj sa do nesprávneho. Iba tak zistíš, ktorý je ten správny.

Vyhýbaj sa zlým chlapcom. Aj keď nás všetky tak neskutočne priťahujú. Pretože v tvojich očiach nie je zlý. No nič ti nebude sľubovať, neprinúti tvojmu podvedomiu vytvoriť si veľké očakávania. Ale robí ťa šťastnou, len preto, aby obišiel očakávania, ktoré sa s tými tvojimi nikdy nestretnú.

foto: instagram.comZobraziť celú galériu (9)
zdroj: pinterest.com

Neklam samu seba. Nesnaž sa nevšímať si jeho zlé stránky. Nesnaž sa o to, len preto, aby si samu seba presvedčila, že on je ten pravý. Konečne, po tých dlhých rokoch čakania. Ver mi, že príde čas, keď ti niekto otvorí oči. A bude to bolieť o to viac, keď zistíš, že si to bola práve ty, ktorá si ich otvorila. A začneš ľutovať, prečo ťa to nenapadlo skôr.

Nesnaž sa siliť niečo, čo ide tak krásne a pomaly. Buď trpezlivá a nechaj sa unášať. Unášať sa jeho pohľadom, úsmevom a jeho snažením. A za všetko buď vďačná, tak nesmierne vďačná, aby vás to spolu posúvalo vpred. Pomaly, pomaličky. Nesnaž sa ho zmeniť. Ten pravý musí byť naozaj ten pravý. Bez toho, aby si ho musela meniť. Pretože ak by to bol naozaj ten pravý, nechcela by si ho meniť, pretože aj tie jeho najhoršie stránky budú pre teba tak blízke, a ty ho prijmeš takého, aký je. A to je láska.

Neočakávaj neočakávané. Keď vieš, čo ti môže dať a čo naopak nie, nemaj veľké očakávania.

foto: instagram.comZobraziť celú galériu (9)
zdroj: pinterest.com

Miluj veľmi, celým srdcom, no s čistou hlavou. Nechaj sa vznášať, nepochybuj. Dôveruj a znova miluj. A buď milovaná. Buď šťastná, no nenechaj, aby sa stal zmyslom tvojho života. Si dievča, ktoré dokáže dýchať, vidieť, vnímať aj bez pomoci druhého. Nech je tvojou druhou polovičkou, no nie celým tvojím životom.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.