Ako sa nehádať vo vzťahu

Potýčky vedia zničiť vzťah, no sú jeho neoddeliteľnou súčasťou. Všetko to ide takto ruka v ruke. Treba vedieť, kde je zlatá hranica medzi tým, čo sa smie a čo nie. Slová dokonca občas vedia ublížiť úplne najviac. My však poznáme recept, ako sa nehádať vo vzťahu. 

Možno si výbušná a dokáže ťa vyprovokovať aj úplná maličkosť. Alebo máš len PMS a tvoj partner musí zvládať všetky možné nálady. Aj on má ale len jedny nervy, ktoré mu môžu kedykoľvek prasknúť, čo môže zapríčiniť aj rozchod. Nemusíš vedieť, kde je jeho hranica.

Nikto predsa po svojom boku nechce partnera, ktorý na neho neustále kričí, hľadá na ňom iba chyby a za všetko ho obviňuje. Skús sa riadiť týmito 4 tipmi, aby si nezhodám predišla.

Hádky vo vzťahu
zdroj: Pexels/Keira Burton

Predychávaj

Predtým, ako svojmu partnerovi začneš čokoľvek vyčítať, skús sa nad tým zamyslieť. Skús si to povedať v hlave predtým, ako to povieš nahlas. Veď sa predsa aj hovorí: „Dvakrát meraj, raz strihaj“.

Potom sa skús nadýchnuť a skôr, ako z toho vznikne nezmyselná hádka, napočítaj do päť. Ak to nefunguje, skús ďalších päť a takto to opakuj, až kým nevychladneš. Nič by si nemala riešiť s horúcou hlavou. Ešte nikomu to nespravilo dobre.

Výsledkom bude, že sa vyhnete hádke, ktorá mohla naštrbiť alebo dokonca zničiť váš vzťah. A stačí k tomu iba pár sekúnd či minút v tichosti.

Hádka s partnerom
zdroj: Pexels/MART PRODUCTION

Kontroluj svoje emócie

Ak máš iba zlú náladu alebo si pred svojimi dňami, aj keď je to ťažké, skús ovládať svoje emócie. Keď si myslíš, že by si svojmu partnerovi len nepríjemne odvrkla, na otázku mu odpovedz iba prikývnutím. Možno aj sám pochopí, že s tebou na chvíľu nebude reč. Alebo sa zavri niekam do inej izby a nerieš okolie.

Ak kvôli blížiacej sa menštruácii nedokážeš ovládať svoje emócie, ani sa radšej s nikým nebav. Pretože toto nie je recept, ako sa nehádať vo vzťahu. To je recept na to, ako ho zničíš.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating