Vychutnávať si čas len so sebou vôbec nie je egoistické. Práve naopak! Ak sa žena naučí mať rada, dosiahne v živote veci, o ktorých vždy len potajomky snívala. Prezradím ti, ako na to. 

Vždy som vravela, že ja nebudem mať vzťah iba preto, aby som nebola sama a niekoho mala. Vždy som vo vzťahoch hľadala niečo produktívne a neustále sa snažila ich rozvíjať, a v tých nefungujúcich som nezostávala.

Nikdy som sa samoty nebála. Odsudzovala som ľudí, ktorí si niekoho hľadali len preto, aby „niekoho mali“. Ja som radšej ostala single a patrične som si to užívala. Vedela som byť sama a milovala som čas pre seba.

Časom som dala šancu trvalému vzťahu, ale verím, že nie z dôvodu, lebo som niekoho potrebovala, ale preto, lebo som niekoho chcela. Čas ubiehal a teraz, v dlhodobom vzťahu zisťujem, že som nejak pozabudla na to, ako je dôležitý čas pre len pre seba. A rozhodla som sa ho znovu objaviť.

zdroj: unsplash.com

1.Tráviť čas sama so sebou je dôležité

Vo vzťahu si ľahko zvykneme na to, že nás niekto upokojí, podporí, že sme krásne, šikovné, skvelé. Po rozchode preto často prichádza taký ten pocit: „Kto mi teraz povie, že som krásna a že ma miluje? Kto ma uistí, že v tom tope nie som tučná? Kto ma teraz bude mať rád?“ Odpoveď je jasná, ty sama. Nemôžeš byť závislá na partnerovom uisťovaní, pretože potom ho budeš potrebovať a váš vzťah sa nebude môcť prehlbovať. Musíš si vedieť dať lásku aj sama.

2.Zisti, kto vlastne si?

Keď všetok svoj voľný čas zaplňuješ priateľom, kamarátkami, rodinou a tým, čo by si „mala robiť“ (mala by som isť cvičiť, mala by som upratať kúpeľňu, mala by som sa učiť ten nový program do práce), tak nemáš ani len príležitosť zistiť, kto vlastne si, čo rada robíš a čo ťa napĺňa. Pretože len tým, že si vyhradíš čas pre seba, objavíš, aká si, aké máš vlastnosti a iba budeš počuť, čo hovorí tvoje srdce.

zdroj: unsplash.com

3.Čas pre tvoje telo a zdravie

Kedy si si naposledy dopriala aromatický kúpeľ, uvoľňujúcu masáž chodidiel alebo len obyčajnú ílovú masku na tvár? Možno to bolo už dávno, pretože vždy podvedome nájdeš niečo dôležitejšie. Načo sa skrášľovať, keď mám nevyvesenú práčku? Teraz sa nejdem o seba starať a mrhať časom, radšej pôjdem do spoločnosti s babami.. Ver mi, za čas pre seba ti tvoje telo i zdravie poďakuje.

4.Snaž sa dosiahnuť vnútornú rovnováhu

Určite si už zažila situáciu, kedy si si prežitú udalosť chcela v sebe spracovať sama. Byť sama, urovnať si to v hlave. A takýto čas by mal byť súčasť tvojho týždňa, hoci len v sobotu 20 minút večer, alebo kedykoľvek, keď budeš cítiť, že to potrebuješ. Uvidíš, že ak to zavedieš do svojho života, budeš vyrovnanejšou, pokojnejšou a silnejšou pri riešení situácií, ktoré ťa postretnú. 

zdroj: pexels.com

5.Cítiť sa krásna nie je zbytočnosť

Ak si pravidelne vyhradíš chvíle pre seba, že si spravíš manikúru a pedikúru, manikúru či si vytrháš obočie, pomôže to tvojmu pocitu cítiť sa krásna. A všetci vieme, že krásna žena je tá, ktorá sa krásna cíti a vyžaruje to zo seba. Lepšie sa ti aj bude chodiť von, hoci len do obchodu alebo vyniesť odpadky, lebo budeš mať vždy upravené nechty alebo vytvarované obočie. Ak takéto drobnosti stačia.

Sebaláske sa učíme celý život, no je nevyhnutná a musíme na nej pracovať. A základným krokom k nej je naozaj vedome tráviť čas sama so sebou.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.