Ako sa ľahko odlíčiť

Jedným z najväčších prehreškov, ktoré môžeš urobiť svojej pleti, je ísť spať namaľovaná. Ak ale neobľubuješ odličovanie a chceš vedieť, ako sa ľahko zbaviť líčidiel, čítaj ďalej. Vďaka našim tipom neminieš ani množstvo vatových tampónov a tvoja pleť bude môcť dýchať.

Aj keď odličovanie nepatrí k zrovna najobľúbenejším činnostiam, je veľmi dôležité. Ak by si si nechala na sebe zvyšky make-upu, pleť by sa mohla upchať, z čoho by mohli vzniknúť nepríjemné vyrážky a iné kožné problémy.

Väčšina žien siaha po klasických jednorazových tampónoch a micelárnej vode, prípade inom odličovacom prípravku. Poradíme ti 2 spôsoby, vďaka ktorým to pôjde oveľa jednoduchšie.

Dvojfázové odlíčenie

Dvojfázové odličovanie spočíva v tom, že najskôr z pleti odstrániš make-up a následne ju ešte poriadne dočistíš. Niektoré dvojfázové prípravky dokonca ani nevyžadujú použitie tampónov, vystačíš si s rukami a vodou.

V prvom kroku si do dlaní nastriekaš olejový odličovač, ktorý nanesieš na tvár a pošúchaš rukami. Následne opláchneš vodou a rovnako postupuješ s čističom v druhom kroku. Výsledkom je krásna vyčistená tvár bez použitia akýchkoľvek iných pomôcok.

Ak na dočistenie použiješ micelárnu vodu, namiesto jednorazových tampónov používaj radšej tie bavlnené, ktoré stačí jednoducho opláchnuť pod vodou alebo oprať a môžeš ich používať opakovane.

Viac o dvojfázovom odličovaní sa dozvieš aj v našom predošlom článku, kde nájdeš tri rôzne tipy, ako na to.

Špeciálny uterák alebo tampóny

Na sociálnych sieťach si už možno narazila na blogerky, ktoré sa odličujú len vodou a špeciálnym uterákom či tampónmi. YouTuberka Drew dokonca natočila aj video, v ktorom môžeš vidieť, že to naozaj funguje. Výhodou je, že ušetríš za kopu odličovacích prípravkov, pretože takýto uterák tiež vydrží pomerne dlho.

Ide o ideálny spôsob aj pre tých, ktorým záleží na prírode a nechcú produkovať ďalší odpad. Aj po jeho použití ale nezabudni na dočistenie pleti micelárnou vodou alebo iným čističom.

Tak čo, ktorý z týchto dvoch spôsobov sa ti pozdáva viac? Prípadne máš iný overený spôsob, ako sa ľahko odlíčiť? 

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieBeauty