Poznáš ten pocit? Keď sú všetci okolo teba vo vzťahu len ty si sama a je ti blbé chodiť s nimi von? Tak presne takto sa asi cítiš…

Keď si jediná zo svojich priateľov slobodná, máš pocit, že ich nemôžeš otravovať. Máš pocit, že medzi nich nepatríš, pretože ako jediná nemáš priateľa. Budú chvíle, kedy sa doslova budeš cítiť vylúčená, lebo nebudeš cítiť ich lásku. Budeš vidieť to, ako majú radi niekoho iného a pomyslíš si, že teba už radi nemajú.

Nechceš im predsa ničiť zábavu s partnerom. Radšej sa odpojíš ty, akoby sa mali oni rozísť. Si veľmi rada, že oslavujú život vo dvojici, a tak robíš všetko sama. Nechceš sa sťažovať, pretože máš pocit, že na to nemáš právo.

zdroj: Photo by Ben White on Unsplash.com

Keď si sama a ostatní sú vo vzťahu… niektorí sa snažia, aby si sa necítila ako „odstrčená“, no vieš, že to nepomôže, tak zostaneš len ticho. Lebo vieš, že aj keď sa na chvíľu budeš cítiť dobre, bude sa to opakovať. Prídu párty, spoločné víkendy, chaty, oslavy… a ty nebudeš pozvaná, pretože nebudeš mať nikoho, koho by si vzala ako partnera. Napriek tomu, že všetkému rozumieš (prečo ťa pozývajú menej von alebo na spoločné akcie), si smutná viac a viac.

Ak si jediná sama a ostatní sú vo vzťahu, budú ťa niekedy otravovať ich reči. Nebudeš sa na nich niekedy môcť dívať, no napriek tomu v hĺbke duše vieš, že by si ich nevymenila. Pretože rovnako ako budú otravovať oni teba, budeš otravovať občas ty ich. Svojimi rečami o tom, aké je super byť single a aké super je mať voľnosť.

Na všetkom sa nájdu výhody aj nevýhody, no najdôležitejšie je mať priateľov pre všetko. Keď si sama a oni vo vzťahu, nie je to dôvod na to, aby ste sa prestali baviť. Samozrejme, budete mať všetci zrazu iné záľuby a menej času, no to pravé priateľstvo všetko vydrží.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.