Povedzme si to na rovinu. Vzťah v začiatkoch a vzťah po niekoľkých mesiacoch či rokoch, sa nedá porovnať, aj keď ide o tých istých dvoch ľudí. Menia sa nie len oni, ale aj ich spoločné nažívanie. Ružové okuliare z očí padajú a už to nie je iba o zamilovaní. Máš pocit, že nevieš, kam ten váš smeruje? Či partnera stále naozaj miluješ alebo si si len „zvykla“?

Nemusíš sa pre svoje pocity cítiť previnilo. Nerobíš nič zlé, ak ťa občas prepadne chvíľa, kedy pochybuješ a rozmýšľaš nad vašim vzťahom. Práve naopak, ak by ti to bolo jedno, ak by ťa vôbec netrápil, vtedy by si na 100 % vedela, že ti na ňom nezáleží. A nezáleží nám predsa na tých ľuďoch, ktorí nám nie sú blízki.

No pokiaľ niečo cítiš, aj keď si nie si istá, čo to je, ver, že stále ho máš rada. Otázka je, či dostatočne na to, aby váš vzťah mal zmysel aj do budúcna.

Vieš, nikto iný ti na ňu nedá odpoveď. Nájsť ju musíš iba ty sama. Odpovedz si úprimne na niekoľko otázok. Máme sa o čom rozprávať? Máme spoločné hodnoty, ciele a sny? Podporujeme sa navzájom? Chceme pre seba iba to najlepšie? Sme k sebe úprimní? Dopĺňame sa navzájom? Vieme robiť kompromisy? A to najdôležitejšie, cítim sa s ním naozaj šťastná?

Klaď si všetky otázky, ktoré sú pre teba dôležité vo vzťahu i smerom na neho, ako osobu, s ktorou chceš prežiť zvyšok života. Zistíš, že nie vždy to znamená, že k sebe nepatríte. Jednoducho sú chvíle, kedy vzťah dvoch ľudí stagnuje, no môžete ho rôznymi spôsobmi oživiť.

Ak si však priznáš fakt, že je to len zvyk, je na čase povedať mu zbohom. Vysvetliť mu, kde je problém, a že sa chceš posunúť vpred. Lebo nič nie je dôležitejšie, ako tvoje osobné šťastie.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.