Bez festivalov akoby ani leto nebolo. Pred nami je dlho očakávaný Grape festival, na ktorý sa tešíme nielen my, ale možno aj ty! Ako ho však prežiť a  ušetriť nejaké peniaze?

10. narodeniny festivalu Grape prichádzajú a s ním aj naložený line-up, sprievodný program a aj dresscode. Tohto roku je to vodeodolnosť, ktorou chcú organizátori festivalu poukázať na skutočne „vydarené“ počasie za posledné roky. Avšak možno práve tento rok sa karta obráti a Grape bude teplý a slnečný. Ako však prežiť tieto dva dni sa dozvieš práve teraz.

Fľaša musí byť všade

Nemáme na mysli alkoholovú. Skôr tú, vďaka ktorej ostaneš hydratovaná zvnútra. Nezabúdaj na to, pretože na druhý deň ťa nielen že postihne brutálna opica, ale aj suchoty. Snaž sa však nekupovať plastové fľaše, ale vezmi si z domu svoju, do ktorej si napustíš vodu z cisterny.

zdroj: www.pexels.com

 

Dívaj sa pod nohy

Nikdy nevieš, o čo zakopneš. Presne to môže platiť aj v tvojom prípade. Pretože to nemusí byť len človek, ktorý bude úplne na mol, ale aj napríklad zberné poháre na pivo, z ktorých môžeš vyťažiť nejaké tie peniažky.

Zvoľte si stretávací bod

Ak ideš s veľkou partiou ľudí buď si istá, že nie všade pôjdete spolu ako jedná veľká skupina. Preto si zvoľte meeting point. Vždy sa tam stretnete pred koncertom, na ktorý budete chcieť ísť všetci. Tak potom nemusíte riešiť SMS, volania a kričania: „Kde si?!“

Ber si hotovosť

Väčšina z nás má peniaze na účte a ideme len s kreditkou. Tu však príde zádrhel v podobe: „My kartu neberieme! Len hotovosť!“ Vtedy požičiavaš peniaze od kadekoho a kto má potom myslieť na to, kto komu požičal koľko peňazí. Preto využi bankomaty, ktoré budú k dispozícií, alebo si jednoducho zober len cash.

zdroj: www.pexels.com

Rána bývajú ťažké

Ako prežiť ráno po ťažkej a prebdenej noci? Máme pre teba 3 možnosti. Buď nepôjdeš spať vôbec a prežiješ to bez spánku. Prežiješ deň s tým, že ti bude zle a snáď to do večera prejde. Alebo jednoducho ráno klinom vybiješ! Avšak zaručená rada na pomotaný žalúdok je vývar, ktorý nájdeš tam, kde bude najdlhšia rada.

Nezabudni ani na výzor a inšpiruj sa našimi návodmi: 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.