Väčšina z nás si umýva vlasy každý deň. Málo z nás ale tuší, že si vlasy umývame zle. Ak túžiš po nádherných, lesklých vlasoch, tento článok je pre Teba ako stvorený.

Používanie nesprávnych techník môže naozaj uškodiť tvojim vlasom a zapríčiniť ich vypadávanie. Tu sú 3 hlavné body, ktoré ti pomôžu zlepšiť kvalitu svojich vlasov už pri umývaní.

1.Poriadne vlasy opláchni

Už nikdy nepoužívaj šampón alebo kondicionér na suché vlasy. Pred samotným aplikovaním týchto prípravkov sa uisti, že si vlasy dôkladne opláchla a sú dostatočne mokré. Teplá voda navyše otvorí póry a pomôže ti umyť hlavu dôkladne od všetkých nečistôt.

foto: forevertwentysomethings

2.Na dlhé vlasy použi najprv kondicionér

Ak máš dlhé vlasy, nepoužívaj pri ich umývaní ako prvý šampón. Ak si po opláchnutí na vlasy nanesieš kondicionér, pomôžeš svojim končekom. Taktiež ti to pomôže zvýšiť lesk vlasov.

3.Vlasy namydli hlavne pri korienkoch.

Šampón potrebuješ hlavne na korienky. Korienky vlasov sú mladšie a masnejú o čosi viac a práve preto si zaslúžia viac starostlivosti a umývania.

A keďže sa blíži leto a s ním aj opaľovanie, v tomto bode sa dozvieš, ako ošetriť vlasy po opaľovaní

Po dlhom dni na slnku či na pláži by si mala poskytnúť tvojim vlasom dokonalú, no jemnú starostlivosť. Ideálnymi ochrannými prostriedkami, ktoré tvoje vlasy jemne ošetrujú a zvlhčujú sú špeciálne šampóny a kondicionéry po opaľovaní. Obsahujú prírodné oleje pre ešte pružnejšie a lesklejšie vlasy. V prípade, že sú končeky vlasov dlhých vlasov poškodené, môžeš použiť sprej na vlasy, ktorý ošetruje rozštiepené končeky. Tvoje vlasy tak budú vyzerať zdravo a krásne. Dobrou voľbou je tiež podstrihnutie vlasov cca o 1 centimeter po dlhom slnení, aby si tak zabránila rozstrapkaniu končekov vlasov a tiež dodala svojim vlasom potrebný lesk.

foto: Jovana Rikalo

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.