Ako podporiť

Každého z nás zaujíma, ako podporiť blízkeho človeka počas ťažkých chvíľ alebo aj len tak, keď je vyčerpaný a dochádzajú mu sily. V tomto článku nájdeš 3 jednoduché, ale veľmi účinné vety, ktoré tvojho blízkeho nielen upokoja, ale aj posilnia puto medzi vami. Či už je to kamarátka, partner, kolega alebo rodičia a známi.

Ako ti môžem pomôcť?

Touto vetou mu dáš najavo, že si pripravená ho nielen slovne podporiť, ale aj začať konať a ľudia si to veľmi vážia. A takisto mu ukazuješ, že si nebude musieť pýtať pomoc sám, pretože si ju už ponúkla. Pretože obrátiť sa na niekoho a požiadať o pomoc býva občas veľmi náročné. Dôležité je, aby si si nevyberala, s čím mu chceš pomôcť a aby si netlačila na to svoje. Pozorne ho počúvaj a on ti povie sám.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ODZADU SK (@odzadu.sk)

Poďme sa prejsť 

Ani si nevieš predstaviť, aký zázračný účinok môže mať občas táto veta. Či už preto, že chôdza naozaj pomáha zbaviť sa stresu a zlepšiť náladu. Alebo aj to, že sa nachádzaš na čerstvom vzduchu tiež pôsobí liečivo. Každopádne, touto vetou nikdy nič nepokazíš, práve naopak.

Chápem, prečo si z toho taký smutný

Nie vždy človek sa ti chce vyrozprávať len kvôli tomu, že potrebuje radu alebo riešenie. Občas jednoducho chce, aby si si ho vypočula a súcitila s ním. Preto vie táto jednoduchá veta veľmi pomôcť. Nemusíš zažiť rovnakú situáciu alebo vymýšľať si, že si si prešla rovnakým obdobím.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ODZADU SK (@odzadu.sk)

Proste povedz, že ti je ľúto, že sa musel tvoj milovaný stretnúť s niečím takým smutným alebo hrozným a chápeš, prečo sa tak cíti. A je dôležité dodať, že má právo sa takto cítiť a je to úplne v poriadku.

V tomto našom článku sa dozvieš, ako podporiť samu seba v ťažkých chvíľach. Tieto tipy ti zaručene zlepšia náladu a dodajú sily a energiu. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife