Ani tebe neostáva v tejto dobe nič iné, ako si naliať v piatok večer pohár vína a konečne aspoň na chvíľu vypnúť? Tvoje problémy sa síce nevyriešia, ale jeden pohár ešte nikomu neublížil, však? Vo víne však nie je len pravda, ale aj prázdne tuky. Nehovoriac o iných druhoch alkoholu. Prečítaj si, ako predísť priberaniu a iné zaujímavosti, ktoré by si mala o alkohole vedieť.

Vedela si, že pohár bieleho vína má okolo 100 kalórii a červené iba o kúsok menej?

Prázdne alko kalórie sú síce síce zdrojom určitej energie, ale inak neprinášajú nič prospešné. Spomaľujú metabolizmus a preto je dobré dbať na zopár rád, ktorými tvoje telo po požití alkoholu nebude až tak trpieť a zbytočne nepriberať. Ideálne je alkohol zapíjať, najlepšie čistou či minerálnou vodou, poprípade citronádou. Za to sa ti ráno poďakuje aj tvoja hlava. Ak obľubuješ sladké miešané drinky, hľadaj také, ktoré sú v light verzii.

Čo si ešte nevedela?

Alkoholizmus rozhodne nepodporujeme, ale tušila si, že taká vodka má menej kalórií ako rum? Poďme sa pozrieť aj na iné zaujímavé fakty:

  • Fľaša šampanského môže obsahovať až 49 miliónov bubliniek a fľaša vína to je akoby si držala v ruke 600 bobúľ hrozna
  • Niektorí ľudia majú reálny strach z alkoholu – nazýva sa to methyfobia
  • Medzi najznámejších svetových abstinentov patril aj Adolf Hitler, naopak k známym alkoholikom patril Winston Churchill
  • Čím viac tukov máš, tým rýchlejšie sa opiješ. Športovcom absorbujú alkohol v tele svaly a tým pádom ide pomalšie do mozgu.
  • Medzi najstaršie recepty na svete patrí aj ten na pivo.
  • V Tibete sa alkohol považuje za platidlo pre učiteľov.
Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.