Šperky a bižutéria vedia spraviť aj ten najjednoduchší outfit zaujímavým a zviditeľnia tvoje črty. Niekedy stačí jeden veľký náramok alebo náhrdelník, ktorý sa inak označuje aj ako „statement“. Nehovorím o retiazkach s príveskom či minimalistických doplnkoch, ale o masívnych kusoch, vykladaných kamienkami, ktoré hneď pritiahnu pozornosť.  Aj v tejto  oblasti sa dajú spraviť prešľapy, preto som sa snažila priniesť niekoľko rád, ako nosiť takéto šperky, aby si vyzerala čo najlepšie.

Snaž sa nosenie výrazných kusov neprehánať a neumiestňovať ich na tele blízko seba. Napríklad veľké visiace náušnice a hrubé náramky sú super kombinácia, ak by si si k nim ale dala náhrdelník, pôsobilo by to preplnene. Dôležitý je tiež tvar výstrihu, ktorý by mal poskytovať jednoduchý, ničím nerušený základ pre šperk. Najlepší je výstrih do V, pokojne však môžeš napríklad náhrdelník zapnúť pod golier košele alebo na tričko. Dávaj pozor, aby sa farby šperku nebili s farbami a vzormi  na oblečení.

Najtypickejší spôsob je ozdobný šperk spojiť s jednofarebným odevom. Mne sa momentálne najviac páčia náhrdelníky výrazných, až neónových farieb, zistila som, jasné farby blízko tváre dajú vyniknúť pleti a vytvárajú svieži dojem.  Ak chceš svoju tvár zvýrazniť náušnicami, najväčšiu pozornosť venuj správnemu tvaru a veľkosti. Mali by „sedieť“ tvojmu typu tváre, podobne ako okuliare. Ak by si nevybrala najvhodnejšie, mohlo by to byť rozptyľujúce a nelichotiace. Zohľadni dĺžku a úpravu vlasov ale aj množstvo make-upu. Pretože pri takýchto šperkoch je všetko o rovnováhe. Ak máš veľký prsteň, nepreháňaj to s bláznivou manikúrou, ak by si chcela nosiť výrazné náramky, nevrstvi ich na seba príliš veľa.

Doteraz sme hovorili len o klasických typoch šperkov, teda náhrdelník, náušnice, náramok. Svoj vzhľad však ale môžeš povýšiť  výberom ozdôb, ktoré nie sú prvoplánové. K takým patrí napríklad čelenka. Skôr, ako ma odbiješ, že čelenky nosia len malé deti, spomeň si na nádherné honosné prehliadky Dolce and Gabbana alebo na jemné, až antické diadémy od Valentina.

Podľa mňa je najlepším obdobím na skúšanie ozdôb tela leto. Je viac odhalenej a opálenej pokožky, ktorá priam volá po jagavých šperkoch. Napríklad na takej dovolenke sa nám žiada nosiť veci, ktoré by sme si na seba v bežný deň nedali. V poslednej dobe sú veľmi obľúbené rôzne retiazky na telo, ktoré sú zopnuté okolo krku a pása a super  vyzerajú na plavkách,  alebo Indiou inšpirované ozdoby na členky.

03

foto: brit.co

02

foto: glamradar.com

01

foto: catofashions.com

04

foto: blog.vpfashion.com

05

foto: slffashion.com

 with s2 preset Processed with VSCOcam with s2 preset

foto: gypsylovinlight.com

07

foto: gipsylovinlight.com

cover foto: tumblr

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.