Možno je rok 2016, ale v mnohých obchodoch to vyzerá akoby si sa ocitla v deväťdesiatych alebo osemdesiatych rokoch. Hovorím o tričkách s potlačou, ktoré majú retro a vintage vzhľad. Na mnohých sú logá rockových kapiel, športových klubov alebo  kreslené postavičky z detstva. Určite aj ty nejaké podobné doma máš a ak nie, skús si ho zadovážiť alebo zalov v maminom šatníku. Ja jedno také od mamy mám, je na ňom Sandokan. Ako ale takéto tričká nosiť, ak sa chceš vyhnúť vzhľadu osemročného dieťaťa? Pravidlom je nekombinovať ho s podobne hravými a vtipnými kusmi oblečenia. Práve naopak, malo by byť prvkom, ktorý slúži na rozbitie príliš elegantného a upätého outfitu. Ja som inšpiráciu hľadala v street-style a v magazínových photoshootoch a vybrala som niekoľko spôsobov.

Odzadu.sk
Staň sa blogerkou

Najklasickejšií outfit, aký môžeš zvoliť sú rifle,  kožená/riflová bundička alebo károvaná košeľa. Tento štýl je nadčasový a dá sa nosiť na rôzne príležitosti. Ak túžiš po obzvláštnení, pridaj výraznú farebnú kabelku a topánky. Môžu to byť  jednoduché tenisky, ale aj balerínky alebo lodičky, ktorými celý svoj vzhľad povýšiš na viac elegantnú úroveň. Predný okraj trička zaprav za pás nohavíc.01 (1)foto: lefashion.com

Zapoj odvahu a neboj sa tričko s potlačou obliecť aj do práce. Ak ho doplníš výraznými jednofarebnými kúskami a jemnou bižutériou, môže do tvojho vzhľadu vniesť hravosť. Super vyzerá napríklad s nohavicovým kostýmom.

02 (1)

foto: lefashion.com

Toto tričko sa perfektne hodí k sukni. Tá môže byť hocijakého strihu aj farby, vždy to bude vyzerať dobre. Vytvor sexy siluetu za pomoci úzkej puzdrovej sukne alebo romantický a ženský výzor dlhšou áčkovou sukňou a veľkým náhrdelníkom.

04 (1)                 03 (1)

foto: whowhatwear.com

Ďalšia kombinácia, ktorú som si všimla, je tričko doplnené neprehliadnuteľným zvrchníkom. Tým myslím napríklad dlhý kabát s klopami, chanelovské sako… Podľa mňa najlepšie vyzerá s kožušinovým kabátikom či vestou. Na spojení luxusne pôsobiaceho kabátu a obyčajného trička je niečo bohémske, a preto sa nečudujem, že tento štýl obľubujú blogeri alebo napríklad modelky.

06            08
foto: marieclaire.co.uk, stylecaster.com
cover foto: whowhatwear.com