Košeľa na gombíky sa často radí ku kusom odevu, ktoré sa považujú za klasiku, a ktoré by v šatníku nemali chýbať žiadnej žene. Väčšinou sa spája s pracovným business štýlom, je ale veľa možností, ako ju nosiť napríklad do školy alebo na voľný čas. História prenikania košele do bežnej módy je zaujímavá. Už od stredoveku muži aj ženy nosili dlhší zapínací spodný odev bez goliera. V 19. storočí sa stala súčasťou športového sveta– hráči póla nosili košeľu tzv. oxfordského typu s vyhrnutými rukávmi. Neskôr sa začali košele, ako aj iný odev,  vyrábať masovo, boli na ne pridané vrecká a získali si obľubu mužov aj žien.01

foto: chictopia

Košeľa + rifle

Je to stará známa klasika. K tomuto štýlu sa hodia balerínky, lodičky aj tenisky. Neboj sa a pokojne si ku košeli obleč boyfriend jeans. Ak pridáš veľa šperkov a opätky, budeš pôsobiť super žensky. Spodné gombíky môžeš nechať rozopnuté alebo zviazať cípy do uzla.

02

foto: glamradar

Košeľa + sukňa

Zaprav spodok košele do akejkoľvek sukne –krátkej, dlhej, úzkej, áčkovej…Takýto outfit pôsobí upravene, ale nie upäto. Tiež pristane rôznym vekovým skupinám a typom postavy. Doplnkom sa medze nekladú, pridaj výrazný opasok  pre zvýraznenie pása,  alebo uviaž pod golier mašľu,  ako pripomienku pánskeho štýlu.

03

foto: bloglovin

Košeľa + sveter

Biela košeľa – ideálna pre vrstvenie. Obleč si na ňu sveter, nechaj dvihnutý golier a vyhrň manžety. Ďalším trendom pre odvážnejšie  je cropped sveter.

04

foto: justthedesign

Košeľové šaty

Ide o košeľu, ktorá je predĺžená natoľko, aby sa dala považovaž za šaty. Často ich predávajú s opaskom na uväzovanie.  Je na nich niečo sexy – na nositeľke vyvolávajú dojem partnerovej košele. Pridaj extra sexepíl koženou bundičkou a rozpustenými vlasmi

sleduj_youtube_kanal_odzadu_sk

Na čo myslieť pri kúpe? Ako pri všetkých základných kúskoch šatníka, aj pri košeli skús investovať do jednéj kvalitnejšej. Nezabúdaj ani na farbu a materiál – zatiaľ čo biela je klasika, ak chceš, aby tvoj štýl bol viac ležérny, vhodný na bežný deň, skús pastelovú alebo denimovú variantu.

 

Komentáre