instagram/madamelena_

Pripomienka na začiatok: musíš byť vo vzťahu s niekým, pre koho budeš znamenať celý vesmír, no nesmieš dovoliť, aby sa z neho stal celý tvoj vesmír. Dúfam, že rozumieš.

Dokým nemáš vzťah, všetko zvládaš sama. Máš svoje povinné činnosti, aktivity, koníčky a priateľov, s ktorými tráviš všetok svoj voľný čas. To, že si sama, nevnímaš ako niečo zlé. Je v poriadku, ak v určitom období života nemáš partnera. Máš viac času venovať sa samej sebe, svojim osobným cieľom, rozvíjaniu svojich schopností a mnohým iným aktivitám, ktoré ťa robia šťastnou.

Niekedy sa však stane, že keď už vzťah „získaš“, na toto všetko zabudneš. Zabudneš na to, aké to je byť nezávislou ženou. Zabudneš na to, aké je to tráviť čas osamote. Zabudneš na to, aké je to nič neriešiť a byť dlho vonku. Do určitej miery je to v poriadku, no tú pomyslenú mieru nemôžeš prekročiť. Nedovoľ, aby si bola na svojom partnerovi závislá. Musíš mať aj svoj vlastný život.

V začiatkoch vzťahu je prirodzené, že chceš so svojím partnerom tráviť veľa času, byť s ním vonku, spoznávať ho a nechať ho, nech sa do teba poriadne zamiluje. Nemôžeš však zo svojho života vytesniť všetko len preto, pretože si zadaná. Musíš vedieť tráviť dni aj sama, musíš mu vedieť nechať priestor pre seba a musíš mu ukázať, že sa tvoj život netočí len okolo neho.

Ja viem, je skvelé, ak si nájdeš partnera, ktorý ti pomáha rásť. Partnera, ktorý ťa považuje za prioritu a ukazuje ti, ako veľmi ťa ľúbi. Partnera, ktorého si skutočne zaslúžiš. Aj kvôli týmto veciam je ľahké do závislosti na partnerovi skĺznuť, a keď budeš musieť stráviť deň bez neho, zrazu nebudeš vedieť, čo robiť.

V takýchto dňoch si musíš spomenúť na to, ako prebiehali tvoje dni, keď si ešte priateľa nemala. Bola si single a mala si svoje dni vyplnené do poslednej hodiny. Nesmieš na to zabúdať. Ak zo svojho partnera urobíš stredobod vesmíru, ak ho budeš chcieť mať neustále pri sebe, ak mu budeš stále písať a nedáš mu vydýchnuť, môžeš to všetko krásne medzi vami zničiť.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating