Predstav si, že si sa zamilovala. Trvalo ti tak dlho priznať svoje city a bojovať o pozornosť človeka, ktorý si ukradol tvoje srdce. A ono sa to podarilo! Zrazu si vo vzťahu, o ktorom si snívala a máš pocit, že už nemôžeš byť šťastnejšia. Že si dosiahla to, čo si chcela. No to, že ste si spolu začali, ešte neznamená, že to nemôže veľmi rýchlo aj skončiť. Práve začiatok vzťahu je nie len to najkrajšie obdobie, ale aj to kľúčové.

V prvých týždňoch či mesiacoch sa stále ešte len spoznávate a zisťujete, či v tom chcete pokračovať alebo nie. Ak hneď na začiatku zistíte, že sa vám niečo „nepozdáva“, nebude ťažké celé to ukončiť, pretože medzi vami ešte nebude tak silné puto, pre ktoré by sa vám oplatilo bojovať. Ak ťa práve takáto situácia desí, na pár vecí by si si mala dať pozor.

V prvom rade, žiaden chlap nemá rád nátlak. Nezáleží na tom, o akú vec ide, ale ak má pocit, že až príliš tlačíš na pílu, zľakne sa a cúvne, pretože veci podľa neho nejdú prirodzene tak, ako by mali.

Nezáleží na tom, či ho tlačíš do spoločnej dovolenky alebo bývania, jednoducho, ak z teba cíti to, že ti ide o veľký záväzok príliš skoro, vystraší sa. A takto sa končia vzťahy, ktoré majú potenciál, no zabíja ich nerešpektovanie určitých hraníc a veľké očakávania. Okrem myšlienok na budúcnosť, vás však môže rozdeliť aj minulosť.

Keď si si začala s niekým novým, mala by si mať vyriešené veci s tým „starým“. Nikto nechce vo vzťahu počúvať o tom, čo robil alebo nerobil tvoj ex, na čo si bola zvyknutá, ako ste veci riešili… keď budeš pred svojou novou láskou vyťahovať tieto veci ako argumenty a porovnávať to (hoc máš úmysel dobrý), potom sa nemôžeš čudovať tomu, keď ťa rýchlo nechá, aby si sa spamätala, že on nie je tvoj bývalý.

No a do tretice tu máme ešte jednu vec, na ktorú by si si mala dať pozor, ak ho nechceš stratiť. So svojou povahou a správaním veľa nenarobíš, pretože sú tvojou súčasťou, no aj napriek tomu sa na tom dá pracovať. Do tejto skupiny, nazvime ju „nevhodné správanie novej partnerky„, patria najmä žiarlivostné scény, materinské maniere a hysterické výbuchy.

Nikto nechce doma žiarlivku, ktorá bez dôvodu robí vojnu či túži mužovi zakazovať stretávať sa s priateľmi, ani ženu, ktorá má pocit, že jej partner je dieťa, o ktoré sa musí prehnane starať, a už vôbec nie ženu, ktorá sa uráža za každú maličkosť a robí z komára somára. Pri prvom náznaku takého niečoho v mužovi zazvoní varovný signál a pre istotu ustúpi.

Neber však tieto rady až príliš vážne, ak to spôsobí to, že sa budeš hrať na niekoho, kým nie si. Avšak, bez ohľadu na to, v akom vzťahu si, spomínané body patria k tým nezdravším prejavom správania sa, ktoré vedia pokaziť všetko pekné.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.