Rozprávajme sa teraz o vzhľade, prosím. Pred pár dňami som išla von a pozrela som sa na seba do zrkadla. Začala som skúmať, či nemám mať lepšiu postavu, či si nemám dať predĺžiť vlasy, či si nemám dať zväčšiť pery a či si nemám kúpiť niečo nové na seba. Jednoducho, som začala o sebe pochybovať. Väčšinou som so sebou spokojná, avšak mám pocit, že začínam robiť to, čo som nikdy nechcela. Porovnávanie, sebaopovrhovanie a neustály stres, či vyzerám dobre. Fakt, Kika? Veď si si sľúbila, že toto nikdy riešiť nebudeš. Ups, stalo sa.

Odzadu.sk
Staň sa blogerkou

Tento môj zvrat ma donútil napísať článok, ktorý momentálne čítate a verím, že si uvedomujete, aké ste všetky krásne. Všetky!

Dnešná doba. Stanovená línia, podľa ktorej buď si, alebo nie si krásna.

godandman.com

Sociálne siete z nás budujú otrokov. Ako lepšie zmanipulovať ľudí, ak nie prostredníctvom Instagramu? Veľmi milý „relax“, ktorý však v nás po čase môže vyvolať pochybnosti o našej osobe. Scrolluješ fotky, kde každá žena vyzerá dobre, má husté vlasy aj mihalnice, jej makeup je dokonalý, teda ona vlastne žije dokonalý život! Začíname mať potom pocit, že nie sme až také krásne, za aké sme sa považovali. Začíname premýšľať, či je v poriadku, že nemáme dokonalú postavu, že nemáme dokonalý život, že nezarábame tak, ako tie dievčatá na instagrame a že musíme neustále mať v šatníku nové trendy. Konzumný spôsob života, stále vyššie a vyššie nároky z nás robia otrokov, ktorí sú šťastní len na daný moment.

Postupne prichádza opovrhovanie seba samej, porovnávanie a nespokojnosť.

godandman.com

Ak chceš byť cool, musíš byť #vegan či #raw, musíš žiť #healthylifestyle musíš stávať ráno o 6, ísť cvičiť, vyzerať pri tom sexi, neskôr si obliecť najtesnejšie veci, zmaľovať sa a večer ísť na drahý drink. Medzitým musíme cestovať, byť múdre, vždy skvelo nahodené, musia nás chlapci chcieť a my… my sme jednoducho dokonalé!

Drahá, dosť bolo komplexov, dosť bolo porovnávania sa. Čo tak sa pozrieť na to, aká si v skutočnosti? Ak nechceš nosiť tie vysoké opätky, tak ich nenos. Ak nechceš nosiť tie tesné nohavice, nenos ich. Zapáč sa najskôr sama sebe. Zamiluj sa najskôr do seba.

Som vďačná za to, že sa začíname uberať dobrým smerom. Pomaly, ale isto. Začína nám dochádzať, že každý jeden z nás je výnimočný, že krása sa nedá opísať a že každý prechováva svoju vlastnú hodnotu a krásu. 

„Neverím nikomu, kto nikdy nebol ani trochu sebadeštruktívny, kto si neprešiel ani trochou sebanenávisti. Niekedy na seba musíš byť tvrdý, aby si sa spoznal.“ – Johny Depp