Už sme si zvykli na to, že Instagram sa do istej miery zmenil na teleshopping. Influenceri nám odporúčajú rôzne produkty, pričom pravidelne majú aj zľavové kódy na výhodnejší nákup. Mnohých z nás to možno otravuje a tieto príspevky preskakujeme, no pre nich je to reálna práca, za ktorou sa ukrýva viac, ako len odfotenie jednej fotky. 

Lula Gachulincová dostala vo svojich príbehoch otázku, ako to pri spoluprácach naozaj funguje. Kým mnohí o týchto veciach mlčia, jej nerobilo problém prezradiť aj detaily, ktoré ti možno pomôžu lepšie pochopiť, koľko námahy a predovšetkým času sa za touto robotou ukrýva.

Influenceri v prvom rade dostanú e-mail s ponukou na spoluprácu. „Pozrieš si stránku, portfólio, podľa toho, či sa ti páči, tak odpíšeš a idete sa dohadovať na predstave, honorári, plnení a očakávaniach. Pokiaľ sa vaše predstavy stretnú a prebehne deal, ide sa k výberu tovaru.

Pokiaľ je to oblečenie alebo niečo, čo sa dá promovať okamžite, vyberáš zo stránky. Pokiaľ je to niečo, na čo bude potrebná skúšobná doba – doplnky výživy, maska, hocičo s dlhodobým účinkom, objednáš a určitú dobu používaš bez promovania,“ prezradila Lucia na úvod.

Keď kuriér prinesie veci na testovanie, dohodnú sa termíny výstupov a dopredu sa to pošle na schválenie, aj keď v v niektorých prípadoch ani netreba. Potom ťa už čaká fotenie, točenie, strihanie, príprava a napísanie textu.

„Keď príde termín výstupov, komunikuješ s firmou, dávaš prekliky, špeciálne kódy na zľavu (ak je), označenia a potom odpovedáš sledovateľom na ich otázky v správach alebo v komentároch a snažíš sa ich usmerniť. Následne deň potom (niekedy viac) posielaš štatistiky z výstupov, vystavíš a pošleš faktúru, ktorú si zaradíš do účtovníctva. Podľa spokojnosti oboch strán sa pokračuje v spolupráci ďalej.

Takže celé toto predstavuje pár dní práce a, samozrejme, je tých spoluprác do týždňa niekoľko. Toto je môj štýl, akým to robím. Každý má vlastný,“ dodala úspešná podnikateľka na záver.

Ako sama vidíš, nie je to také jednoduché, ako sa na prvý pohľad môže zdať. My vždy vidíme len samotný výstup a málokedy máme možnosť nazrieť aj do zákulisia. Ak by si sa raz chcela stať influencerkou, priprav sa, že ťa čaká toto všetko a ešte oveľa viac. 🙂

zdroj: Instagram/llnzz

Lula je na Instagrame naozaj úspešná

Zdroj: Instagram/llnzz

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.