Šťastné manželstvo
Pexels/Nika Zhorzholiani

Mať svadbu a mať s niekým vybudované manželstvo sú dve rozdielne veci. Každý zvládne prichystať dokonalú svadbu s hosťami, no len málokto zvládne budovať šťastné manželstvo, ktoré sa neskončí rozvodom.

Tieto veci by malo manželstvo mať, aby bolo pevné a silné. S nimi prekoná všetky búrky.

Spoločné hodnoty

Aj keď možno časom zistíš, že tvoj manžel nie je taký, za akého si ho mala, mali by vás udržať spolu rovnaké názory a postoje. Keď manželia kráčajú po tej istej ceste, je to lepšie, akoby mali ísť zvlášť. Takto by nikam nedošli. A možno aj áno, ale zničilo by ich to. Šťastné manželstvo je hlavne o spoločných hodnotách, ku ktorým sa každý deň snažia ľudia v ňom približovať. Bez toho to nefunguje.

Kompromisy

Manželstvo znamená aj kompromisy na dennej báze. Samozrejme, čo iné si mohla očakávať. Kompromisy patria do vzťahu, preto automaticky prechádzajú aj do manželstva. Ak by si 10 ľuďom dala definovať, čo znamená táto „inštitúcia“, 7 z 10 by odpovedalo práve slovom kompromis. Každý deň, každú hodinu. V nej neexistuje sebeckosť alebo také niečo, že o dôležitej veci rozhodneš sama. Neprichádza do úvahy.

Pár na svadbe
zdroj: Unsplash/fotopettine

Bojovnosť

Manželstvo znamená taktiež bojovnosť. V ňom by mal nájsť každý silu na to, aby bojoval za svojho manžela/manželku. Keď budú dvaja zamilovaní ľudia kráčať dlhšie a dlhšie na spoločnej ceste životom, až potom sa ukáže jeho sila. Pretože manželstvo nie je len o tých pekných momentoch, ale predovšetkým o tom, že máš niekoho, kto pri tebe stojí aj v tých zlých momentoch.

Vieru

A ako posledné (alebo ako prvé) by malo mať šťastné manželstvo vieru. Buď vieru v Boha, vo vesmír, v inú osobu alebo v niečo iné. Veď predsa každý verí. Viera je potrebná na to, aby to manželia spolu nevzdali ani počas zlých chvíľ. Mali by veriť, že spolu všetko prekonajú a nemôžu ich rozdeliť malichernosti, no ani ťažšie hádky.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating