Pexels/Alvin

Ktorá žena by nechcela mať krásne biele zuby? Úsmev toho o nás veľa napovie a práve zuby dotvárajú náš celkový vzhľad tváre. Čím rovnejšie a belšie, tým lepšie. Dnes už nie je ťažké objednať sa na bielenie, no jeho pravidelné udržiavanie stojí nemalé peniaze.

Ak patríš k tým, ktoré si to nemôžu dovoliť alebo si chceš aj v pohodlí domova dopriať sama starostlivosť, ktorá ti dopomôže k vytúženému úsmevu, máme pre teba zopár tipov.

Pravidelné čistenie

Čisté zuby = pekné zuby. Pravidelné čistenie, minimálne ráno i večer, ti napomáha k tomu, aby si si svoj chrup udržala v poriadku. Ak ich máš zdravé, potom môžeš siahnúť aj po bieliacích pastách, ktoré sa voľne predávajú v drogériách. Daj si však pozor, aby ti nedráždili ďasná.

Nezabudni sa minimálne raz za pol roka dostaviť k svojmu lekárovi aj na dentálnu hygienu, po ktorej sú vidieť obrovské rozdiely.

zdroj: Pexels/Andrea Piacquadio

Domáce bielenie?

Okrem zubných pást máš možnosť siahnúť aj po iných výdobytkoch modernej doby. Dnes sa už predávajú nie len bieliace pásiky, ale aj priamo LED sady na domáce použitie. Je len na tebe, ktorá možnosť najviac vyhovuje tvojej peňaženke.

Veľmi populárne sú aj domáce recepty z ingrediencií, ktoré máme bežne doma a majú bieliaci účinok. K najčastejšie využívaným patrí sóda bikarbóna či jablčný ocot, no platí, že by si mala mať svoje zuby úplne v poriadku pred tým, než takéto tipy vyskúšaš. Keď máš zuby citlivé, problémy s ďasnami či sklovinou, radšej buď opatrná, sú to veľmi silné produkty, ktoré môžu narobiť škodu. My máme pár jemnejších tipov:

Banánová šupka – jej vnútrom si potieraj povrch zubov aspoň 3 minúty.

Kokosový olej – použi po vyčistení pastou a aplikuj si ho na kefku.

Vedela si, že len jedenie jabĺk ti dokáže vybieliť zuby? Smelo do hryzenia!

Kurkumová pasta – kurkuma je vďaka svojím zosvetľovacím účinkom populárna. Zmiešaj ju s kokosovým olejom, prečisti si zuby a poriadne vypláchni ústa.

Hra so zrakom

Aby tvoje zuby vyzerali belšie, môžeš vyskúšať aj zopár trikov, ktoré ich farbu zmenia iba opticky. Drž sa týchto rád:

  • vyhni sa červenému a ružovému rúžu, pri ňom vyzerajú zuby veľmi žlto, musela by si ich mať extra biele, aby vynikli,
  • žlté a oranžové tričká, ktoré by „ladili“ so žltejšími zubami radšej ani nenos,
  • rovnako tak ani zlaté šperky, stav radšej na striebro,
  • čím viac bude tvoja pokožka opálenejšia, tým budú zuby pôsobiť svetlejšie.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty