Pexels/Monstera

Sú dni, kedy potrebujeme oddych viac ako inokedy. Niekedy nám skutočne postačí niekoľkominútový relax v podobe počúvania obľúbenej hudby či krátkeho zdriemnutia na gauči. My ženy však oveľa radšej spájame príjemné s užitočným a tak často volíme aj takú vaňu.

Pre milovníčky dlhých kúpeľov sme si pripravili niekoľko tipov a trikov. Môžeš si ich dopriať jednoducho, v pohodlí domova a nič extra špeciálne k tomu nebudeš potrebovať. Ak sa v tvojej domácnosti nachádzajú bylinky či soľ do kúpeľa, pripraviť si ju môžeš už aj dnes.

Práve bylinky boli odjakživa neodlúčiteľnou formou kúpeľov a na ich liečivé účinky nedali dopustiť ani naši predkovia. Preto aj samotné byliny boli a stále sú tou najvhodnejšou prísadou, ktorou môžeš svojmu telu dopriať. Upokoja nielen tvoju myseľ, ale zabezpečia tvojmu telu dokonalý relax. 

Upokojujúci harmančekový kúpeľ

K príprave tohto kúpeľa nebudeš potrebovať nič iné ako sušený harmanček. Ten si môžeš počas letných dní popri prechádzke v prírode kedykoľvek nazbierať a nechať usušiť. Zíde sa ti minimálne na prípravu domáceho kúpeľa počas takýchto chladných dní.

Harmanček má predovšetkým upokojujúcu schopnosť, okrem toho však dokáže dezinfikovať. Tvoju pokožku tak dokonalo zbaví nečistôt. Do kúpeľa si ho pripravíš tak, že necháš zovrieť vo vode 2-3 hrste sušenej byliny. Následne ju scedíš a prileješ do vane.

Jemný medovo-mliečny kúpeľ

Tento typ zanechá tvoju pokožku hebkú a jemnú. Ak si ešte nikdy neskúsila túto kombináciu, teraz je ten správny čas. Med a mlieko sa nachádza určite aj v tvojej domácnosti, preto ho dnes využi práve v tvojej kúpeľni.

Postačí, ak rozpustíš šálku medu priamo vo vode pripravenej na kúpeľ a pridáš k nemu liter plnotučného mlieka. Dopraješ tak svojmu telu nielen relax, ale tvoja pokožka sa ti odvďačí svojou hebkosťou.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Viac z kategórieBeauty