Ako mať žiarivú pleť

Chceme byť krásne a vyzerať vždy tak, ako v najlepších rokoch nášho života. Nie preto, aby sme sa páčili iným (aj keď komplimenty na výzor zbožňujeme), ale najmä preto, aby sme boli každé ráno pri pohľade do zrkadla so sebou spokojné. Hľadáme zázračné produkty, tipy, triky a odpovede na otázku, ako mať žiarivú pleť.

Pretože čistá, žiarivá a hydratovaná pleť pôsobí zdravo a mlado. No zabúdame na to, že za tým žiadne produkty ani triky nemusia byť. Začať by sme mali už z nášho vnútra a zamerať sa na stravu. Pitný režim a vyvážené zdravé jedlo totiž majú efekt aj na náš vzhľad. Tak na čo sa zamerať, aby nám tvár žiarila?

Citrusové plody

Ak to má mať šťavu, tak nech poriadne! Keď sa v beauty svete vyznáš, dobre vieš, že produkty s vitamínom C sú teraz absolútne v kurze. Tento vitamín naozaj rozžiari pokožku, zosvetľuje pigmentové škvrny, redukuje vrásky a spomaľuje starnutie. Skvelé, však? Tak to nenechávaj len na kozmetiku a každý deň si dopraj aspoň kúsok grapefruitu, pomaranča či citrónovej šťavy.

Avokádo

Avokádo obsahuje veľké množstvo zdravých tukov a vďaka svojmu zloženiu a účinkom sa taktiež využíva v kozmetike – najmä, ak ide o hydratačné a hlboko vyživujúce produkty. Jeho antioxidanty ťa ochránia pred škodlivými voľnými radikálmi a spomalia starnutie.

Ako mať žiarivú pleť
zdroj: Unsplash/Fleur Kaan

Horká čokoláda

Och, áno! Čokoládu môžeš, avšak, len kvalitnú a vysokopercentnú horkú, mliečna by ti veru s krásou nepomohla. Má rovnaké účinky ako avokádo a ešte ti aj obalí nervy. 🙂

Ryby

Ideálne losos, makrela či sardinky. Tieto ryby obsahujú dobre známe omega-3 mastné kyseliny, ktoré majú účinky na naše bunky v pokožke. Chránia ju pred žiarením, vyživujú ju a zabezpečujú jej vláčnosť.

Paradajky

Vedela si, že aj paradajky sú skvelým tipom na to, ako mať žiarivú pleť? Možno vieš, že sa vedia využívať na spálenú pleť – upokojujú a hydratujú. Práve preto by v tvojom jedálničku nemali chýbať. Ich červené farbivo, lykopén má antioxidačné účinky.

No, a aby to nebolo len o tom, čo môžeš, prečítaj si náš nedávny článok o potravinách, ktoré musíš vylúčiť, ak chceš predísť vráskam a akné.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieBeauty