ako mať dobré vzťahy

Ako mať dobré vzťahy s každým človekom, ktorý ti vstúpi do života? Prinášame ti rady, pomocou ktorých si vybuduješ perfektný vzťah s rodičmi, priateľmi, súrodencami, ale aj so spolužiakmi či s kolegami.

Poznačili ťa vzťahové problémy, intrigy v škole či medzi kamarátkami alebo dokonca v rodinných vzťahoch? Mala by si preto dodržiavať pár zásad, ktoré ti pomôžu rozumieť si s každým a každého.

Úprimnosť (nie) je vždy dobrá

Niekto úprimnosť a dôveru ocení, niekto zase nie. Preto by si niektorých ľudí mala aspoň trochu spoznať predtým, ako s nimi nadviažeš nejaký vzťah. Spočiatku by si teda mala byť veľmi opatrná a premyslieť si všetko, čo im povieš. Až keď si k nim vybuduješ nejakú dôveru, potom im môžeš začať odhaľovať kúsky zo svojho súkromia.

ako mať dobré vzťahy
zdroj: Unsplash/gusruballo

Ak stretneš človeka, ktorý je až príliš citlivý a ty máš pravdovravnú povahu, nebuď k nemu priama. Tvoju úprimnosť neocení a urazí sa, keď sa mu o ňom pokúsiš odhaliť pravdu. Niektoré veci však môžu uraziť aj kamarátku či rodinného príslušníka, ktorý má silnú povahu. Práve preto tu pre teba máme ďalší bod.

Dvakrát meraj a raz strihaj

Predtým, ako niekomu niečo povieš, skús si to poriadne premyslieť. Počas života nevieme, akých ľudí stretávame. A aj keď nejakú vec myslíš čo najlepšie, niekomu ňou môžeš ublížiť. Každý z nás má predsa každý deň nejakú náladu a ty nie vždy môžeš natrafiť na tú dobrú.

ako mať dobré vzťahy
zdroj: Unsplash/akeenster

Keď ťa niečo štve a aj napriek všetkému to chceš povedať nahlas, skús si odskočiť na toaletu a pozrieť sa do zrkadla. Tam to môžeš povedať samej sebe bez toho, aby si niekomu ublížila alebo musela myslieť na to, aké škody by mohla daná vec uškodiť.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife