Pracovný pohovor so sebou prináša mnoho stresov. Je potrebné, aby si sa na neho poriadne pripravila, no bohaté vedomosti a skúsenosti nie sú tvojím jediným pomocníkom na ceste k vysnívanej pozícií. Rovnako dôležitý je prvý dojem, ktorý vytváraš aj prostredníctvom oblečenia. Outfit, ktorý si na pracovný pohovor oblečieš, by si preto rozhodne nemala podceňovať.

Ak neveríš vo svoje schopnosti, je fajn poradiť sa s odborníkom. Ja som sa vybrala do nákupného centra a poprosila som stylistov v rôznych obchodoch, aby mi zostavili outfit na pracovný pohovor v business štýle, a to podľa ich vlastných predstáv, bez ohľadu na moje preferencie. Ako si stylisti s touto úlohou poradili?

Koton

Najprv som navštívila predajňu módnej značky Koton. Čiernu a bielu oživila lososová blúzka, ktorá outfitu dodala jemnosť. Keďže odhalené ramená na pohovor nepatria, slečna mi vybrala biele sako, avšak bolo posledné, navyše o dve čísla väčšie, takže ho na fotke radšej držím v rukách. Otvorenej špičke by sme sa mali vyhnúť. Osobne by som si takéto sandále na pracovný pohovor neobula, pretože silonky sú súčasťou dress codu, teda v prípade, ak si vyberieme šaty, alebo sukňu. Priznávam, silonky na fotke oblečené mám, už len z čisto hygienických dôvodov, takže ma za ne, prosím, neukameňujte.

IMG_20160731_205859_988

Camaieu

Nasledovala predajňa značky Camaieu. Spočiatku som mala z tejto farebnej kombinácie trochu obavy, aj keď po oblečení som bola celkom milo prekvapená. Napriek tomu by som si asi tento outfit priamo na pracovný pohovor neobliekla, ale na bežný pracovný deň by bol nepochybne veľmi svieži a príjemný.

IMG_20160731_210107_713

Motivi

Mojou ďalšou zastávkou bola predajňa Motivi. Klasické čierne nohavice a biela košeľa, doplnená zaujímavou brošňou, to je nesmrteľná kombinácia. Bohužiaľ, v predajni momentálne nemali žiadnu vhodnú kabelku či žiadne vhodné topánky (na fotke mám obuté svoje), takže outfit nie je úplne dotiahnutý. Nesmiem zabudnúť, že slečna sa skutočne snažila, rovnako aj slečna v prvej predajni, avšak obe boli limitované sortimentom. Nuž, vybrať si celý outfit v len v jednom obchode môže byť niekedy skutočne náročné.

IMG_20160731_205741_014

Reserved

Nakoniec som zavítala do predajne Reserved. Čierno-biele áčkové šaty, jednoduché sako, business taška a elegantné lodičky. Na niekoho to môže pôsobiť usadlo, no myslím, že by som tým nič nepokazila. Túto kombináciu považujem za najvydarenejšiu spomedzi všetkých, cítila som sa v nej najlepšie. Stačí už len zopnúť moje neposlušné vlasy a hurá na pohovor!

IMG_20160731_205758_705

Síce neviem či tento odkaz dievčatá nájdu, ale chcela by som všetkým zainteresovaným poďakovať za ich skutočne ústretový prístup. Veľké ďakujem patrí aj mojej fotografke, Eliške.

Tak čo, ktorý outfit by si si zvolila ty?

titulná foto: flickr.com
ostatné foto: autorka