Vianoce sú aj okrem toho, že sú tými najkrajšími sviatkami, považované za sviatky, počas ktorých veľa ľudí priberie. Preto v dnešnej dobe pečú rôzne koláče bez cukru a bez bielej múky. Šalát sa snažia nahradiť menej kalorickou verziou a namiesto tradičného kapra majú lososa. Úprimne? Častokrát tieto „náhrady“ nechutia tak, ako klasické jedlá. Ľudia by sa mali viac zaujímať o to, čo jedia v priebehu celého roka, nie o to, čo jedia cez Vianoce.

Ak je tvoja strava počas celého roka vyvážená, ver mi, Vianoce a dvojtýždňové sviatky neurobia veľa škody. Napriek tomu sa stále bojíš, že priberieš? Drž sa týchto pravidiel a nemusíš mať strach.  

Každodenné prechádzky

Kto povedal, že počas Vianoc sa nemusíš hýbať? Práveže by si sa mala hýbať často! Zimná príroda je čarovná, čerstvý vzduch ti prečistí hlavu a spáliš veľa kalórií. Vďaka každodennému pohybu nebudeš mať výčitky z toho, že ješ v týchto dňoch viac, než inokedy. Nehovoriac o tom, že tvoje telo je stvorené na to, aby sa hýbalo, nie na to, aby celý deň nič nerobilo.

Jedenie počas celého dňa

Niektorí ľudia robia chybu, ktorú možno poznáš aj ty sama. Na Vianoce sa počas dňa postia, no potom večer zjedia dvakrát viac jedla. Aby si predišla pribratiu a bolestiam z plného brucha, jedz postupne celý deň. Ľahšie si ustrážiš porcie jedla a nebude ti z neho ťažko.

Radšej menej nezdravých koláčov, než veľa zdravých

Menej je niekedy viac. Keď má koláč v názve „zdravý“, neznamená to, že nemá žiadne kalórie. Ak máš na niečo sladké (a nezdravé) počas Vianoc chuť, radšej si to daj. Je lepšie, ak si dáš jeden-dva nezdravé koláče a uspokojíš chute, namiesto desať-dvadsať zdravých a stále nebudeš mať dosť, pretože ti bude niečo chýbať. Pri tomto platí staré známe pravidlo, že neexistuje nezdravé jedlo, všetko záleží od množstva, ktoré zješ.

Čistá voda s citrónom

Neschudneš z nej, ani ti zázračne nepomôže zastaviť priberanie. Avšak, vďaka čistej vode aspoň nachvíľu zaplníš brucho. Keď si dáš pohár vody s citrónom pred jedlom, nezješ príliš veľkú porciu a nebudeš mať výčitky z prejedenia. Citrón si do vody môžeš pridať vtedy, ak ti čistá voda nechutí.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.