Ashley German bola bežná žena, ktorá celé roky skúšala rôzne diéty, aby získala svoju vysnenú postavu. Problém bol v tom, že aj keď sa jej podarilo schudnúť zopár kilogramov, o chvíľku ich mala naspať aj s úrokmi. Chudnutie sa stalo pre ňu niečím, čo nedokázala kontrolovať a začala byť z toho unavená. Až kým neskončila na pohotovosti, kde si povedala stop a presedlala na zdravý životný štýl. Teraz s radosťou skúša a vymýšľa rôzne zdravé recepty a funguje konečne bez toho, aby musela rátať kalórie.

 

Ako si sa rozhodla ku zmene životného štýlu?

Vôbec som si nechcela pripustiť, že som jednou z tých obéznych žien. Vždy sa mi darilo schudnúť, avšak po určitom čase som mala svoju pôvodnú váhu a ešte zopár kíl navyše. Takto to išlo stále dokola, až som sa ocitla v začarovanom kruhu, z ktorého som sa nevedela dostať von. Bola som z toho zúfalá. Nebola som vôbec spokojná vo svojej vlastnej koži a to ovplyvňovalo celý môj život – môj postoj k sebe, k môjmu okoliu, to ako sa obliekam, ako sa správam a ovplyvňovalo to aj moje životné rozhodnutia.

Práve v čase, keď som bola práve spokojná so svojou hmotnosťou, pretože som bola schudnutá, som stretla skvelého človeka (teraz už môj manžel). A čím šťastnejšia som bola, tým viac som priberala. Ale ešte raz opakujem – uvedomovala som si, aký je to hrozný životný štýl a neustály kolobeh, ale nevedela som sa z neho vymaniť.

Stavala som sa však k tomu stále s výhovorkami, hrala som obeť zlej genetiky, alebo som sa naopak naučila z toho robiť si srandu a hovorila som napríklad, že viem tie kilogramy nosiť. Až kým sa mi nestala jedného dňa nehoda a spadla som zo schodov. Skončila som v nemocnici s narazenou nohou a zistila som hroznú skutočnosť. Doktor diktoval sestričke jedno číslo, 115, a rýchlo mi zaplo, že je to číslo mojej váhy. Neverila som tomu. Všetko v mojom živote som mala pod kontrolou – mala som úžasného frajera, práve som končila vysokú školu – a voilá, s nadváhou 45 kg.

ASHLEY PREDTÝM

ASHLEY PREDTYM

Aké cvičenie máš najradšej?

Milujem crossfit, ale nenavštevujem už skupinu s trénerom. Na záhrade sme si spravili s manželom priestor, kde sme naznášali rôzne predmety a závažia a cvičíme tam náš vlastný crossfit. Takto ma to baví viac.

Ako často cvičíš?

Teraz, keď som už schudla 52 kilo, tak cvičím 5 krát do týždňa, predtým som cvičila každý deň. Avšak ako cvičenie beriem aj prechádzku so psom. Niekedy si ideme s manželom zabehať, alebo vybehneme von na bicykloch. Aj v zlé dni sa snažím aspoň trošku hýbať, takto ma to udržuje stále v hre. Aj zlé cvičenie je podľa mňa lepšie, ako necvičiť vôbec.

Taktiež to, že nerobím iba jednu aktivitu, je dobré pre to, aby ma cvičenie neprestalo baviť. Páči sa mi, že jeden deň idem dvíhať činky a ďalší deň sa idem prebehnúť. Takto žiadna nuda nehrozí.

ASHLEY TERAZ

ASHELY TERAZ

Kedy si sa naozaj cítila hrdá?

Keď mám byť úprimná, hrdosť som necítila v deň, keď som si obliekla vysnenú konfekčnú veľkosť (aj to bola samozrejme veľká radosť), ale v deň, keď som zistila, aká som silná. Najväčšiu hrdosť som cítila v deň, keď som zabehla svoju prvú míľu – nikdy predtým som v kuse toľko nezabehla. A deň, keď som zabehla svojich prvých 5 kilometrov bol mojim najšťastnejším dňom v živote. Nie je krajší pocit, ako keď vidíte ako sa vaše telo mení a vy s ním.

Ako sa udržuješ vo forme?

Teraz, keď som docielila svoju vysnenú hmotnosť, už nestojím na váhe každý deň. Mnoho ľudí hovorí, že nie je dobré denne sledovať ručičku na váhe, avšak pre mňa to bol v čase chudnutia najväčší motivátor. Áno, boli aj dni, keď sa ručička na váhe nehýbala, avšak neupadala som pre to do depresie, ale zabrala som ešte viac.

Ako vyzerá tvoj denný jedálniček?

Najväčšou zmenou bolo pre mňa začať raňajkovať, ale časom som uznala, že to bolo najlepšie rozhodnutie pre moje chudnutie. Môj jedálniček vyzerá teraz zhruba takto:

Raňajky: Vločky s ovocím, alebo celozrnné pečivo s tvrdým syrom a šunkou. Keď som v behu, tak si dám proteínový šejk.

Desiata: Jabĺčko, alebo mandle

Obed: Kuracie prsia s grilovanou zeleninou, alebo celozrnný sendvič s morkou a hummusom.

Olovrant: Plátky tvrdého syra

Večera: Najobľúbenejšia časť môjho dňa, kedy si s manželom pripravujeme svoje vlastné vymyslené recepty. Máme už vyše 100 receptov, ktoré nájdete na mojom blogu afternoonswithyou.com. Sú to napríklad cestoviny s čerstvou omáčkou, alebo rôzne šaláty s mäsom a podobne.

ASHLEY TERAZ

ASHELY

Ako vyzerá tvoj nákupný zoznam?

Najradšej máme čerstvé potraviny. Medzi potraviny, ktoré máme stále doma v chladničke patrí bio kuracie mäso, morka, avokádo, jabĺčka, banány, brokolica, či tekvica.

Čo jedávaš, keď si vonku?

Vždy som stresovala kvôli tomu, keď som jedla vonku v reštauráciách. Avšak teraz som spokojná so svojim 80/20 životným štýlom, kedy 80% dňa jem zdravo a 20% venujem nejakým tým prehreškom. Keď som vonku, tak si zvolím napríklad kuraciu tortillu, ktorú však nezajedám čipsami, alebo hranolčekmi, ale dám si k tomu šalát. Vždy je to pre mňa voľba kuracie mäso a čerstvá zelenina.

 

/zdroj: popsugar.com/
Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.