Unsplash/The Tonik

Vlasy sú ženskou korunou krásy, preto sa nám nikto nemôže čudovať, že sa o ne chceme starať čo najlepšie, aby vyzerali podľa našich predstáv. Problém však je, že každá ich máme iné – nie len farbou či dĺžkou, ale aj kvalitou.

Väčšinu z nás však trápi spoločný menovateľ – zničené končeky, kvôli ktorým vlasy vyzerajú zle. Ideálne je si ich pravidelne strihať, aby sme sa ich zbavili a vlasy mohli pekne rásť, no mnohé ženy nechcú nožnice pri svojej hrive ani vidieť.

Ak k ním patríš aj ty, potom by si mala dbať na nasledujúce 3 veci, ktorými môžeš takémuto poškodeniu predísť.

Pozor na správne česanie

Vlasy sú jemné a citlivé na každé zaobchádzanie s nimi, aj keď si to možno vôbec neuvedomuješ. Nesprávna kefa či hrebeň, ktorá nie je vhodná na tvoj typ, či agresívne rozčesávanie (najhoršie v prípade, ak ide ešte o mokré vlasy), môžu byť pre ne katastrofou.

Preto si dôkladne vyberaj kefu, ktorá by mala byť ideálne z prírodných materiálov a vždy ich rozčesávaj pomaly a na sucho. Ak ti to ide ťažko, siahni po prípravkoch na to určených, ktoré ti s tým pomôžu.

Teplo a vlhko, ktoré škodí

Keď už sme spomenuli mokré vlasy, je potrebné podotknúť, že aj líhanie do postele s nevysušenou hlavou ti narobí viac škody ako úžitku. Takéto vlasy sú veľmi slabé a poddajné, pri spánku sú náchylnejšie na lámanie. Sama dobre vieš, ako to potom ráno vyzerá len na pohľad.

Rovnako tak na ne pôsobí zle aj časté fénovanie, žehlenie či kulmovanie, ale v tomto období aj pobyt na slnku bez toho, aby si na nich mala ochranný sprej. Slnečné lúče ich iba viac vysúšajú a hĺbkovo ničia.

Pravidelné maskovanie

Ideálnou prevenciou sú aj masky, ktoré ti dodajú extra výživu. Najlepšie na nich je, že väčšinu si môžeš pripraviť sama doma, len z pár ingrediencií, takže ťa to nevyjde ani draho. K najčastejším zložkám patrí banán, avokádo, med, vajíčka či olivový a kokosový olej.

Pár rýchlych tipov nájdeš aj v tomto videu

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty