unsplash.com

Občas potrebujeme našu kreativitu dostať na novú úroveň, no nie vždy sa nám to darí. Hlavne ak sme si v novom roku dali predsavzatia, no ani nevieme, ako s nimi začať. Toto sú osvedčené tipy na podporu tvojej kreativity, vďaka ktorým budeš produktívnejšia a šťastnejšia. 

Nos so sebou zápisník. Zapisuj si nové nápady, ktoré by ťa mohli posúvať ďalej. Taktiež si zapisuj veci, ktoré nemáš rada, čo by si chcela zmeniť a aké sú tvoje sny. Skrátka zapisuj si to, nad čím rozmýšľaš. Po spätnom čítaní môžeš prísť na rôzne nové myšlienky, ktoré ťa posunú vpred.

Športuj. Nájdi si šport, ktorý ťa bude napĺňať. Nemusí to byť niečo náročné, no fyzická aktivita je dôležitá. Ak máš radšej niečo pomalé, vyskúšaj jógu, ak sa rada vyblázniš, vyskúšaj tenis. Možností máš naozaj veľa.

Vzdelávaj sa. Zapíš sa na nejaký kurz alebo vyskúšaj online kurzy. Nájdi si niečo, čo máš rada a čo by ťa zaujímalo. Je jedno, či je to história, matematika alebo móda. V každom obore sa môžeš niečo nové naučiť.

Inšpiruj sa. Buď neustále inšpirovaná. Stretávaj sa s ľuďmi, s ktorými budeš hovoriť o snoch a víziách, nie o druhých ľuďoch. Čítaj zaujímavé články, sleduj rôzne dokumenty, rozšír si svoje obzory.

Zobraziť celú galériu (1)
zdroj: unsplash.com

Jedz dobre. A zdravo. Vianočné sviatky podporili prejedanie sa, no už je nový rok a je čas na zdravšiu alternatívu, pri ktorej sa ti nebude chcieť len spať, ale aj tvrdo makať na svojich snoch. Nájdi si jedálniček, ktorý ti bude vyhovovať najviac a taktiež nezabúdaj na dostatočný pitný režim.

Nájdi si svoje „spriaznené duše“. Obklopuj sa ľuďmi, ktorí majú podobné záujmy a názory a už sa od skúsenejších. Nielen že sa budeš cítiť lepšie, no spoznáš nových ľudí, ktorí ťa môžu posunúť ďalej a naučíš sa niečo nové.

Veľa spi. Alebo aspoň toľko, čo si môžeš dovoliť. Nie je dobré, ak tvoj spánok má maximálne 4 hodiny, no taktiež nie je dobré, ak spíš denne 10 hodín, pretože budeš len viac unavená. Skús si nájsť svoj režim, ktorý bude pre teba najlepší. My odporúčame 7hodinový spánok od polnoci do 7 hodiny ráno.

Taktiež odporúčame tieto videá, ktoré ti pomôžu namotivovať sa:

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife