Nikoleta Kresáňová

Žijeme v dobe sociálnych sietí a Internetu. Najznámejšou a najvyužívanejšou je Instagram, ktorý doslova pohltil väčšinu obyvateľstva. Túto sociálnu sieť si automaticky spájame s dokonalými fotkami, ktoré nás prezentujú. Takéto fotografie môžeš mať aj ty, ak sa budeš riadiť týmito tipmi od Lukáša Kimličku. 

Vďaka spoločnosti Huawei, ktorá sa zameriava primárne na výrobu mobilných telefónov, tabletov či inteligentných hodiniek, sme mohli byť súčasťou workshopu zameraný na fotografiu. S ich novinkou, Huawei P30 Pro, sme sa učili vytvoriť dokonalú fotografiu na Instagram pod vedením Lukáša Kimličku. Poskytol nám aj cenné rady, ktoré ti pomôžu pri tvorbe dokonalej fotky na Instagram. Súčasťou tímu bola aj štylistka Lenka Škodová a modelka Zuzana Gregorová.

Svetlo je základ

Hovorí sa to snáď všade, ale opakovanie je matka múdrosti. Správne nasvietenie je gro každej fotografie na Instagram. Nikdy nerob chyby ako fotenie sa chrbtom k oknu, alebo k svetlu vo všeobecnosti. Lukáš radí: „Nie je nad prirodzené svetlo, ktoré ti mieri priamo do izby, tak prečo sa len jednoducho neotočiť.“ Celú fotografiu to posunie na úplne iný level.

zdroj: Nikoleta Kresáňová

Nemáš odrazku ako fotograf? Vyrob si ju!

Profesionálna odrazka svetla je záchranou každého fotografa, ak sa prirodzené svetlo rozhodlo nespolupracovať. Jednoducho ti to rozjasní tvár prípadne odrazí tieň. Lukáš nám dal aj tip na to, ako si ju vytvoríš doma a úplne zadarmo. Postačí ti biely výkres a alobal, ktorým ho obalíš. Potom si už jednoducho prispôsobíš domácu odrazku tak, aby sa ti svetlo odrazilo na tvár a v podstate „oslepovalo“ tvoje oči,“ radí Lukáš. 

zdroj: Nikoleta Kresáňová

Najhoršia hodina je dvanásta

Na poludnie je poloha slnka snáď najmenej lichotivá. Svieti priamo zhora, čo vytvára tiene po celej tvári a výsledná fotografia nepôsobí vôbec pekne. Rada od fotografa je jednoduchá:“Ak však chceš vydarenú fotografiu na slnku, skús nasmerovať tvár priamo naň.“ Maj však zatvorené oči. Fotografovi povedz nech ti odpočíta tri sekundy pred vytvorením snímky a potom ich otvoríš, lebo tak dlho sa do slnka nedokážeš pozerať.

zdroj: Nikoleta Kresáňová

Dlhé nohy až po zem

Veľa z nás by chcelo nohy ako ktorákoľvek modelka. Krásne, štíhle a predovšetkým dlhé. Najlepšie siahajúce až po strop. Odhaľme teda tú záhadu, ako takú fotku urobiť. Fígeľ je najmä v akej polohe stojí fotograf. Ak ťa fotí postavený, môžeš si byť istá, že tvoja hlava bude pôsobiť väčšie, zatiaľ čo tvoje nohy budú skrátené. Lukáš radí: „Kľakni si a tvoje nohy budú vyzerať podstatne dlhšie.“ 

zdroj: Nikoleta Kresáňová

 

Zdroj: Nikoleta Kresáňová

Foto: Nikoleta Kresáňová

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty