instagram/_nathi92

Väčšinu času v posledných týždňoch trávime doma, preto by si si mala nájsť aktivitu, ktorou sa zabavíš a možno aj trochu odreaguješ. Teraz je ideálny čas na to, aby si sa začala venovať novému koníčku. Je tu nový rok, nové možnosti a príležitosti.

Nevieš sa rozhodnúť, ktorý koníček by bol pre teba ten ideálny? Pomôcť ti môže aj tvoje znamenie. Vyberieš si ho na základe neho alebo sa rozhodneš sama pre to, čo máš najradšej?

Baran

Mala by si sa zamerať na fotografovanie. Nemusíš si hneď kupovať nový fotoaparát, na začiatok ti bude stačiť aj lepší mobil. Vďaka fotkám objavíš krásu aj v bežných veciach a budeš sa snažiť zachytiť ich podstatu. A zlepšenie tvojich fotografických zručností môžeš využiť aj na sociálnych sieťach, kde budeš môcť pridávať svoje najkrajšie fotky.

Býk

Čo tak vyskúšať konečne jogu alebo pilates? Sťažuješ sa na to, že ťa bolieva chrbát a že by si chcela niečo urobiť so svojou postavou. Práve tieto dve cvičenia sú na to ideálne. Okrem toho sa naučíš „vypnúť“ a nepremýšľať neustále nad niečím. Pomôžeš tak nielen svojmu telu, ale aj duši.

Blíženci

Tiež si túžila od detstva hrať na nejaký hudobný nástroj? Prípadne si aj začala, ale po rokoch si s tým prestala? Teraz je najvyšší čas začať znova. Keďže na súkromné lekcie sa momentálne chodiť nedá, na internete nájdeš množstvo videí a návodov, ktoré ťa naučia všetko od základov.

Rak

Čítanie bude pre teba ideálnym koníčkom. Prestaň sa neustále za niečím naháňať, na chvíľu odlož mobil z ruky, vypni si internet a ponor sa do knihy. Na začiatok si môžeš vybrať niečo z beletrie, no pokojne čítaj aj odbornejšie veci.

Lev

Nechcela by si potešiť svojich blízkych nejakým chutným koláčikom? Sladké milujeme všetci a na obalenie nervov je to priam ideálne. Ak ti pečenie doteraz nešlo, začni s jednoduchšími receptami. Na internete nájdeš aj množstvo presných video postupov. Svojím výtvorom sa potom môžeš pochváliť aj na sociálnych sieťach.

Panna

Tvoj cit pre detail by si mohla využiť pri kreslení. Ak si netrúfaš vytvoriť vlastný obrázok, môžeš začať aj s omaľovánkami. Napríklad s tými antistresovými, ktoré ti pomôžu nemyslieť na problémy. Ale určite vyskúšať nakresliť aj niečo vlastné. Nevadí, ak sa ti to na prvý raz nepodarí. Dôležité je, že sa budeš chcieť zlepšovať.

Váhy

Učenie sa cudzieho jazyka. Vždy sa vyhováraš, že aj by si sa chcela učiť cudzí jazyk, ale nemáš na to čas. Teraz máš toho času viac než dosť. Stačí si vybrať vhodný spôsob. Môžeš sa vybrať cestou samouka, prípadne sa zapísať na nejaký online kurz. Hneď na začiatku si urči motiváciu, prečo sa ideš učiť. Chceš viac cestovať? Alebo si chceš pozrieť seriál v originálnom vydaní?

Škorpión

Čo keby si skúsila niečo navariť? Prestaň sa napchávať polotovarmi alebo si neustále niečo objednávať. Okrem klasických receptov nájdeš aj video postupy, s ktorými sa ti musí podariť naozaj všetko. Uvidíš, že budeš na seba veľmi hrdá, keď sa ti podarí navariť niečo chutné.

Strelec

Čo tak vyskúšať nejaký tanec? Nehovoríme o spoločenských tancoch. Začni pokojne tancovať na svoje obľúbený skladby. Tancuj tak, ako to cítiš. Prípadne si na YouTube nájdi videá s cvičením na obľúbené piesne. Spojíš tak príjemné s užitočným.

Kozorožec

Zaraď do svojich koníčkov prechádzky. Spoznávaj prírodu vo svojom okolí. Choď na prechádzku sama a premýšľaj nad svojím životom. Prípadne vezmi so sebou niekoho, aby ti nebolo smutno. Najskôr začni kratšími a neskôr ich predlžuj. Okrem toho, že budeš na čerstvom vzduchu, urobíš niečo aj pre svoje telo.

Vodnár

Počúvaj viac podcastov. Hudba je super, ale z podcastov sa môžeš naučiť kopu nových vecí. Stačí si len vybrať témy, ktoré máš rada a zaujímajú ťa. A čo je najlepšie, počúvať môžeš aj pri bežných činnostiach, napríklad pri varení, upratovaní či prechádzke.

Ryby

Vyskúšaj ručné práce. Šitie, pletenie, štrikovanie, vyšívanie. Ideálny spôsob, ako sa odreaguješ a navyše vytvoríš aj niečo pekné. Svoje výtvory môžeš neskôr darovať svojim blízkym ako darčeky alebo dokonca predať. S čím začneš?

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieHoroskopy