Zdravý vzťah by mali mať všetci ľudia, ktorí niekoho ľúbia. Nemali by sme mať vzťahy, ktoré sú založené na sebeckosti, ponižovaní a slovných urážkach. Vo vzťahu, ktorý má mať budúcnosť, musia panovať najmä láskavé vety a slová.

Samozrejme, láska sa vyjadruje pomocou skutkov, no pekné slová lásku umocňujú. Na základe nich vidno úctu, rešpekt a dobro.

Tieto vety by mali byť základ.

„Ľúbim ťa.“

To, že máme niekoho radi, by sme mali vyjadrovať často, pretože nikdy nevieme, kedy to povieme naposledy. Aj keď ti tieto slová partner/ka hovorí každý deň, neber ich ako samozrejmosť.

„Dávaj si na seba pozor.“

Táto veta ukazuje, že nám na milovanom človeku záleží, aj keď priamo nevyjadríme svoje city. Bojíme sa o neho a tak nechceme, až si ublíži.

„Ospravedlňujem sa, spravil/a som chybu.“

Povedať tieto slová chce veľa odvahy. No len vzťahy, kde tieto slová fungujú, vydržia.

„Drahý/á, dnes ti pomôžem s upratovaním.“

Všetci toho máme občas nad hlavu a privítame pomoc. Na túto vetu by si nemal/a zabúdať hlavne cez víkend.

„Milujem ťa za to, aký si/aká si.“

Táto veta nám ukazuje, že nech sa stane čokoľvek, milujeme partnera úprimnou láskou. Nedívame sa na jeho výzor, no na jeho charakter a vlastnosti.

„Chýbaš mi.“

Hlavne v tejto dobe je potrebné, aby sme si vyjadrovali svoje pocity. Touto vetou môžeš dať človeku vedieť, že na neho stále myslíš a chcel/a by si ho mať vedľa seba.

„Ideme si oddýchnuť/zašportovať?“

Vo vzťahu by sa mali dvaja ľudia podporovať. Momentálna situácia môže prispievať k lenivosti, no je dobré, ak dvaja mladí ľudia žijú aktívne a hýbu sa.

„Kúpil/a som ti maličkosť.“

Toto je veľmi milé gesto, ktorým dáme partnerovi najavo, že na neho myslíme aj cez deň a chceme mu urobiť radosť. Aj keď nemusia mať všetci primárny jazyk lásky darčeky, každého raz za čas poteší kupovaná drobnosť.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.