Ďalší ročník Milan Fashion Weeku sezóna 2020 sa skončil 23. septembra a tu je zopár prvých zaujímavých momentov.

JENNIFER LOPEZ AKO VLNA TSUNAMI

Milánsky týždeň módy osvietila ako kométa megahviezda Jennifer Lopez, ktorej chôdza po móle v sexi šatách VERSACE zvalcovala internet a okamžite sa stala senzáciou. V hľadisku nechýbala ani ľadová kráľovná módy Anna Wintour. 

Donatella Versace jednoducho vie, ako pritiahnuť pozornosť.  Prípravy  zo zákulisia so speváčkou  Jennifer, Donatellou aj Annou Wintour a J.LO uchvacujúci walking po runway si môžete pozrieť v tomto videu:

Na prehliadke predvádzali slávne mená – sestry Gigi a Bella Hadid, dcéra Cindy Crawford – modelka Kaia Gerber (na fotografii druhá zľava) a Irina Shayk.

View this post on Instagram

Versace family✨ @donatella_versace💚 #MFW

A post shared by irinashayk (@irinashayk) on

NOVÁČIKOVIA NA SCÉNE

V tomto prehliadkovom týždni sa na scéne zjavili dve nové posily – módna značka Peter Pilotto z London Fashion Weeku a Boss predvádzajúca na New York Fashion Weeku. Značka HUGO BOSS  predviedla typickú eleganciu s prvkami uvoľnenosti a sviežich farieb.

NOVÝ TREND – TROPICKÉ POTLAČE

Peter Pilotto v úvode milánskeho týždňa módy predviedol nový trend pre nasledujúcu letnú sezónu, ktorý sa objavil taktiež u viacerých dizajnérov a to tropické a pralesné potlače a verzie havajských košelí.

FENDI PO PRVÝKRÁT PO ČASE BEZ KARLA LAGERFELDA

Všetky oči sa upierali na značku Fendi, ktorá po minuloročnej smrti svetovej módnej legendy, génia KARLA LAGERFELDA, stratila dlhoročného dizajnéra, ktorý značku povzniesol na luxusnú rovinu. Karl Lagerfeld opustil módny svet vo februári 2019, dva dni tesne pred prehliadkou značky Fendi, ktorej kolekciu ešte do posledných dní a síl navrhoval. Septembrovú kolekciu na Milan Fashion weeku predstavila nová líderka značky SILVIA VENTURINI FENDI.

Inšpiráciou sa jej stali práve 60. roky, kedy do značky zavítal legendárny Karl. Na móle sa striedali retro kvetinové šaty, háčkované komplety, prešívané modely a modely s typickými lagerfeldovými veľkými goliermi.

Kolekcia pre jar/leto 2020 bude opäť očarujúco luxusná s prevažujúcim motívom kociek.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.