Zo začiatku to bude ťažké.

Pozveš ma na rande a ja si celá napätá skúšam spraviť dokonalý mejkap, úžasné vlasy a skvelý outfit. Nikdy som nad ním nemala premýšľať. Vyzdvihneš ma presne načas, ja si sadnem vedľa teba do auta, prehodíme pár viet. Po celý ten čas sa na teba usmievam, aj napriek tomu, že máš problém naladiť stanicu, ktorá sa mi páči.

Počas večere sa celá nervózna s jedlom len pohrávam, v skutočnosti mi nechutí. Moju myseľ zamestnávajú myšlienky, či sa ti naozaj páčim alebo ma posudzuješ podľa jedla, ktoré som si objednala. Rozmýšľam nad tým, či si myslíš, že moja váha zo mňa robí nežiaducu ženu. Pri ňom som si vždy objednala burger, dokonca som po ňom dojedla zvyšky. Vedela som, že on moje telo miloval, nezáležiac na tom, aké bolo. Pri tebe si tým ešte taká istá nie som a preto sa hrám na niečo úplne iné, len aby som sa ti zapáčila.

Akonáhle dôjde k plateniu, začneme sa hádať. Nakoniec ťa nechám účet zaplatiť. Zaujímalo by ma, či by si sa urazil, ak by som účet zaplatila ja. Počula som o tom, že niektorým chlapom by niečo také ranilo ich ego. A tak premýšľam nad tým, či si jedným z nich.

zdroj: unsplash.com

Neskončí sa to len jedným rande. My sa budeme stretávať aj naďalej, ty sa ma pokúšaš rozosmievať, až sa ti jedného dňa podarí. Venuješ mi celú svoju pozornosť a každé ráno ma budíš svojimi správami. Po čase začínam v bruchu pociťovať tie známe motýle lásky. Nebudem vedieť zaspať, pretože neustále rozmýšľam nad tvojím úsmevom a úprimnými očami. Začínam opäť pociťovať niečo, o čom som si myslela, že to už nikdy viac nepríde.

Chceš, aby som bola niečo viac ako len kamarátka. A tak začneme spolu chodiť. Pri každej jednej správe, ktorú od teba dostanem, sa usmievam. Prekvapuješ ma svojimi neočakávanými nápadmi a chladné noci trávime v posteli, pozeraním seriálu a jedením pizze. Rozprávaš mi o svojom detstve, ja zas tebe o mojom najväčšom strachu.

Vezmeš ma na koncert mojej obľúbenej kapely a ja premýšľam nad tým, či pochopíš, prečo tam chcem byť dve hodiny pred začiatkom. Zaujímalo by ma, či si o mne pomyslíš, že som hlúpa, ak túžim stáť v prvej rade a nevadí mi ani také pridlhé čakanie. Nikdy predtým som sa nad tým nezamýšľala. Pretože on to vedel.

Po prvýkrát sa spolu vyspíme a ja som z toho neskutočne nervózna. Urobíš všetko, čo je v tvojich silách, aby som nebola nervózna, no ja si aj tak nedokážem pomôcť. Sex bude zvláštny – nie nepríjemný, ale celkom iný. Bude iné milovať ťa, pretože ty jednoducho nie si on. No aj napriek tomu všetkému ma naučíš, ako ťa mám milovať.

zdroj: unsplash.com

Staneš sa mojím najlepším priateľom a ja budem tvojou najlepšou priateľkou. Poviem ti naozaj o všetkom. Pomaly ho vypustím z hlavy. Túžim ťa neustále informovať o všetkom, čo sa mi prihodilo alebo ti poviem o veciach, ktoré sa mi preháňajú mysľou. Ty robíš presne to isté. Po čase si nájdeme obľúbenú reštauráciu, ktorú budeme často navštevovať. Spoločné filmy, hudbu, knihy… Vytvoríme si zabehnuté rutiny. Tvoj domov bude mojím domovom, tvoja náruč bude mojím útočiskom.

Pomaly sa staneš kusom zo mňa. Budeš súčasťou môjho tela, mojej mysle, mojej duše. Bezpodmienečne sa do teba zamilujem. Obzriem sa dozadu a pomyslím si, aká som bola hlúpa, keď som si myslela, že lásku už nikdy viac nenájdem. Presvedčíš ma o tom, že zlomené srdce nezostane navždy zlomené. Postupne sa zacelí a začne opäť milovať. Ty si ten, kto pozbieral jeho zlomené kúsky a pozliepal ich dokopy. Ja som ti nesmierne vďačná za to, že som mohla spoznať tak veľmi milujúceho človeka, akým si.

 

Zdroj: thoughtcatalog.com

Komentáre