Nebudeme si klamať, každá z nás si rada vypočuje kompliment na svoju adresu. Aj keď najskôr možno trochu otáľame a tvárime sa zahanbene, keď nás niekto pochváli, v skutočnosti nás to zahreje pri srdiečku. A takýchto pekných vecí by sme chceli počúvať aj viac a možno častejšie. No rovnaké pocity zažívajú aj naše drsnejšie polovičky.

Veď kto by nechcel počuť niečo pekné, čo sa týka jeho osoby? A hlavne od osoby, na ktorej mu záleží? Spomínaš si ešte na článok, v ktorom sme pre teba pripravili 6 rôznych druhov komplimentov, ktoré by sme mali častejšie hovoriť chlapom vo svojom okolí?

Rozhodli sme sa preto tento článok pretaviť do praxe a oslovili sme niekoľko mladých mužov, aby nám prezradili, aké komplimenty radi dostávajú a čo by si najradšej vypočuli z úst svojich polovičiek. Myslíš, že sa ich túžby zhodovali s tými, ktoré sme uviedli v článku?

Aké komplimenty si muži radi vypočujú od svojich žien?

Asi najviac mužov sa zhodlo v tom, že si radi od žien vypočujú, ak pochvália ich schopnosti a to, čo robia. „Mám najradšej, keď si žena všimne, čo všetko som pre ňu urobil a keď ma pochváli, aký som šikovný a ako som to dobre zvládol. Aspoň viem, že moje snaženie nebolo márne.“ (Martin, 25)

„Mne sa páči, keď žena pochváli to, aký som dobrý šofér. A hlavne keď viem, že ona jazdí tiež dobre a vie oceniť aj iných.“ (Dominik, 24)

„Pre mňa je najlepším komplimentom to, keď žena ocení, ak niečo v domácnosti opravím alebo urobím a pochváli ma za to. A nedočkám sa len výčitiek, že prečo mi to tak dlho trvalo.“ (Viktor, 27)

„Najradšej od tej svojej počúvam, keď ocení radu, ktorú som jej dal. Aj keď si najskôr myslela, že hovorím hlúposť, napokon dokáže uznať, že som mal pravdu. Máloktorá žena vie priznať svoju chybu.“ (Peter, 23)

„Mám rád, keď žena dokáže oceniť môj humor a vidím, že svoj smiech nemusí predstierať. Vtedy viem, že so mnou naozaj trávi čas rada.“ (Tomáš, 26)

Nielen ženy, ale aj muži radi počúvajú pochvaly na svoj vzhľad. Nie každý to ale, samozrejme, prizná aj navonok. To však neznamená, že im to trochu nezvýši ich sebavedomie. „Páči sa mi, keď žena pochváli moje svaly a keď povie, že vidieť, ako sa o seba starám.“ (Michal, 22)

„Vždy si od žien rád vypočujem, keď pochvália môj vzhľad a povedia, že mi to dnes pristane. Hneď sa cítim lepšie a sebaistejšie. A hlavne mám rád, keď mi to povie žena, ktorú som dovtedy nepoznal.“ (Adam, 25)

„Nie je nič lepšie, ako keď ma pochváli za výkon, ktorý som podal v posteli. Slová sú fajn, ale nie je nič lepšie, ako keď vidím, že si to so mnou užíva a páči sa jej to.“ (Erik, 24)

Tak čo hovoríš na komplimenty, ktoré si naši muži radi vypočujú? Chváliš za tieto veci toho svojho? Ak nie, mala by si začať, lebo možno aj on patrí k tým, ktorí si niečo takéto radi vypočujú.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.