instagram/zakreconyswiatwery

“Miestnosť bez kníh je ako telo bez duše.”― Marcus Tullius Cicero

Keď nevieš čo darovať na Vianoce, daj ľuďom knihu. Je to darček, ktorému sa každý poteší a bude mať na teba pamiatku. Ak si však myslíš, že niektoré knihy sú nevhodné a nevieš vybrať tú správnu, čítaj ďalej.

Tieto knihy môžeš dať ľuďom bez toho, aby si ich urazila.

Moderná rodina

Klasický príbeh o rodine, aj keď je niečím výnimočný. Kniha sleduje osudy troch generácií rodiny. Všetci sa stretnú v talianskej riviére, aby oslávili narodeniny jedného člena rodiny. Počas deja sa dozvedáme zaujímavé informácie o rodine, o ich vzťahoch, o blízkosti, o tom, aký má rozvod dopad na rodinu a čo vlastne rodina znamená.

Malé ženy

Týmto kultovým románom nepokazíš nič. Príbeh štyroch sestier, ktoré sa snažia žiť svoje životy, je od začiatku veľmi obľúbený a získal si čitateľov po celom svete. Je to klasika, ktorá by nemala chýbať v žiadnej knižnici. Ak vieš, že ju ešte niekto nemá, môžeš mu ju podarovať.

Tajný príbeh

Táto kniha je pre (trochu) náročného čitateľa, no obdarovanú osobu určite poteší. Príbeh opisuje život hlavného hrdinu, ktorý sa v spomienkach vracia do čias, kedy chodil do školy. Žil život, ktorý by chcel mať každý, no ako sa hovorí: „Niečo za niečo.“ Príbeh, od ktorého sa nebude vedieť odtrhnúť žiadny človek.

Sny

Kniha, ktorá zaujme každého. Každému z nás sa snívajú sny, no len málokto im vie porozumieť a hľadať v nich hĺbku. Vďaka porozumeniu bude však náš život lepší, pomôže nám v osobnom raste a nebudeme mať nešťastie, pretože objavíme šťastie. Kniha, pri ktorej sa človek bude musieť hlboko zamyslieť, no rozhodne lepšiu knihu o snoch nenájde.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife