Po postavách zo seriálov a z disney rozprávok ti prinášame horoskop podľa knihy. Čítaj ďalej a dozvieš sa, akou knižnou postavou (či už z novších románov, alebo z klasiky) si na základe tvojho znamenia.

Baran

Katniss Everdeen (Hry o život)

Povahovo sa podobáš na Katniss, pretože si veľmi aktívna, impulzívna a vždy máš chuť bojovať. Či už ide o nespravodlivosť vo svete, alebo keď vidíš, že sa niečo nepekné deje na ulici. Si odvážna a máš v sebe vášeň pre spravodlivosť.

Býk

Harry Hole (Snehuliak)

Rovnako ako Harry, aj ty miluješ napätie a záhady. Túžiš po tom, aby pravda vyšla najavo a nerada žiješ v klamstve. Máš v sebe veľa trpezlivosti a chceš, aby tvoj život priniesol niekomu úžitok. Nemáš rada stereotyp a v tvojom živote sa vždy musí niečo diať.

Blíženci

Scarlett O’Hara (Odviate vetrom)

Si presná kópia Scarlett. Hoci máš v sebe dve osobnosti, nakoniec sa rozhodneš pre tú správnu. Niekedy sa správaš ako dieťa a chceš to, čo nemôžeš mať, no si veľmi inteligentná a vo svete sa nestratíš. Keď dospeješ a zmierniš svoju impulzívnu stránku, budeš úspešná.

Rak

Daisy Buchanan (Veľký Gatsby)

Najviac sa podobáš na Daisy, pretože si múdra, obetavá, no miluješ, ak u niekoho vyvoláš žiarlivosť. Túžiš po láske a chceš, aby ti bola dokazovaná. Rada sa staráš o ľudí a tajne si praješ, aby sa pri tebe cítili dobre. Občas urobíš chybu, no to je v živote normálne.

Lev

Elizabeth Bennet (Pýcha a predsudok)

Povahovo sa podobáš na Elizabeth, pretože máš sklony k veselosti a inteligencii. Si láskavá, rada pomáhaš druhým a chceš, aby sa mal každý dobre. Vyžaruje z teba krása a pokoj, ľudia milujú tvoju spoločnosť a odvahu. Ideš si za svojimi snami veľmi tvrdo.

Panna

Júlia (Rómeo a Júlia)

Si rovnaká ako Júlia. Máš v sebe slušnosť, zdvorilosť, nebojíš sa práce a za lásku si schopná sa aj obetovať. Nie si moc romantická, no vieš, čo v živote láska znamená a preto sa jej nevzdáš. Niekedy však rozmýšľaš pesimisticky, pretože vo svojom živote nevidíš nič dobré, no to sa dá napraviť.

Váhy

Beatrice Prior (Divergencia)

Máš vľúdny prístup k ľuďom a snažíš sa nikoho nesúdiť dovtedy, dokým ho nespoznáš. Si podobná Tris. Ničoho sa nebojíš a každú výzvu prijímaš – nepoznáš slovo nie a zlyhanie. Si vytrvalá a ideš si za tým, čo chceš dosiahnuť. Premýšľaš veľmi takticky a uvažuješ o budúcnosti, čo je veľmi dobrá vlastnosť.

Škorpión

Jay Gatsby (Veľký Gatsby)

Nikto iný sa na teba nehodí viac než Jay Gatsby. Si veľmi vášnivá, miluješ bohatstvo, vyžaruješ tajomstvo a túžiš po pravej láske. Máš v sebe veľa fyzickej sily a taktiež skvelý je aj tvoj intelekt. Neznášaš klamstvá a povery, čo sa odráža na tvojom živote. Rada si ľudí vyberáš, no aspoň vieš, že máš okolo seba skutočných priateľov.

Strelec

Alica (Alica v krajine zázrakov)

Je to vtipné, no si podobná Alici. Medzi tvoje najdominantnejšie vlastnosti patrí veselosť, statočnosť, niekedy tvrdohlavosť a inokedy bezstarostnosť. Máš veľkú fantáziu, ktorá ti umožňuje prežiť niekoľko životov počas toho skutočného. Ničoho sa nebojíš a dôveruješ ľuďom.

Kozorožec

Meggie Cleary (Vtáky v tŕni)

Si podobná Meggie z Vtákov v tŕni. Niekedy sa cítiš smutne, inokedy si myslíš, že ťa nikto nemiluje, no pritom sú na teba všetci hrdí a majú ťa radi. Dá sa na teba spoľahnúť, si veľmi krásna a múdra. Občas robíš chyby, avšak vieš sa o druhých postarať a milovať ich celým srdcom.

Vodnár

Rómeo (Rómeo a Júlia)

Rovnako ako Rómeo, aj ty si ochotná sa pre lásku obetovať. Si citlivá, rýchlo sa učíš a ničoho sa nebojíš. Dokážeš sa povzniesť nad všednosť života a chceš, aby bol tvoj život čo najkrajší. Túžiš ho žiť, nie iba prežívať. Máš rada dobrodružstvo a vyhľadávaš adrenalín.

Ryby

Peeta Mellark (Hry o život)

Si rovnako ako Peeta. Odvážna, starostlivá a citlivá. Máš jedinečný zmysel pre humor, rada sa so všetkými podelíš a tvrdo pracuješ. Na lásku nemáš šťastie, no to ti nebráni v tom, aby si žila život, ktorý chceš. Vieš ľudí vypočuť a vždy im podať pomocnú ruku.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.