Nájsť si vhodnú prácu, ktorá by ťa bavila, býva niekedy náročné. Skúšala si si už vybrať povolanie podľa svojho znamenia? Kvôli tvojim vlastnostiam sa ti budú niektoré povolania hodiť viac a iné zas menej. 

Vieš si predstaviť, že by si vykonávala podľa svojho znamenia presne túto prácu? Minimálne za vyskúšanie to určite stojí. Možno budeš prekvapená, ale zapáči sa ti to tak, že v tom nájdeš svoje pravé ja.

Baran

Tvoja ráznosť a tvrdohlavosť ťa predurčujú k tomu, aby si si našla prácu, v ktorej budeš môcť uplatniť svoju iniciatívu. Chceš byť vodca, no neprekážalo by ti ani podnikanie, v ktorom budeš sama za seba. Dôležitá je pre teba súťaživosť, pretože chceš byť vždy najlepšia.

Vhodnou profesiou pre teba je lekárka, vedkyňa a výskumníčka. Uspieť môžeš tiež ako poradkyňa, či už v ekonomických veciach alebo tých životných. Nemusíš sa preto obávať ani realitnej maklérky či finančnej poradkyne.

Býk

Si spoľahlivá, zodpovedná a dá sa na teba spoľahnúť. Na druhej strane aj ty chceš mať nejaké istoty, preto ti vyhovuje napríklad práca v kancelárii. Môžeš pracovať v banke alebo inej podobnej inštitúcii. Rada tiež pracuješ s ľuďmi a pomáhaš im, preto by ti vyhovovala práca sestričky, opatrovateľky, doktorky alebo psychologičky.

Okrem toho si skvelou kuchárkou, takže sa nemusíš obávať vydať ani touto cestou. Príbehy vieš vytvárať nielen na tanieri, ale aj na papieri. Ak by si sa na to odhodlala, určite by si uspela aj ako novinárka alebo spisovateľka.

Blíženci

Neustále sa chceš učiť nové veci, máš dobré logické myslenie, ale zároveň dokážeš byť aj spontánna a flexibilná. Rada tráviš čas s ľuďmi a nemáš rada nudu. Určite sa nestratíš v médiách, kde potrebuješ byť rýchla, ale zároveň musíš rozlišovať, čo je pravda a čo nie. Preto je pre teba vhodným povolaním aj právnička.

Svoje vedomosti by si mohla odovzdať aj prostredníctvom práce v školstve. Ak túžiš po tom, aby si bola na očiach, môžeš to skúsiť v politike, kde sa určite nestratíš.

Rak

Si citlivá a zaujímaš sa o iných, preto je pre teba vhodná práca s ľuďmi. Naplnenie nájdeš ako učiteľka, zdravotná sestra alebo opatrovateľka. Dobre ti to ide aj s financiami, preto to môžeš skúsiť aj v oblasti bankovníctva a poisťovníctva.

Svoju dobrú pamäť zase môžeš využiť nielen ako učiteľka, ale tiež ako historička. Tvoj cit pre krásu a estetickosť budú dobré v povolaní architektky alebo módnej návrhárky.

Lev

Tvoja silná osobnosť, vyššie sebavedomie a extrovertná povaha ťa predurčujú k tomu, aby si nebola ticho. Tvrdá práca ťa dostane na najvyššie pozície a ideálnou pre teba bude práca manažérky. Máš dosť rešpektu a dominancie na to, aby ťa ostatní počúvali a poslúchali.

Na druhej strane, rada by si mala prácu, ktorá bude zároveň tvojím koníčkom. Preto to môžeš skúsiť ako modelka, herečka, speváčka či tanečníčka. Práve takýmto spôsobom sa budeš môcť predviesť a budeš stále na očiach.

Panna

Tvoj zmysel pre detail a puntičkárstvo sú vhodné v oblasti medicíny. Si precízna a ideš si za svojím cieľom, preto je pre teba vhodná práca lekárky alebo zdravotnej sestry. Svoju starostlivosť môžeš využiť aj ako opatrovateľka alebo učiteľka v materskej škole.

Rada kritizuješ nielen seba, ale aj iných. Môžeš preto písať recenzie alebo pracovať ako právnička. Nestratíš sa ani ako módna návrhárka alebo kaderníčka. Pre svojich klientov urobíš všetko do posledného detailu, aby boli s tvojou prácou spokojní.

Váhy

Rada pracuješ s ľuďmi a niekedy to robíš aj na úkor svojho vlastného času. Chceš pomáhať, preto je pre teba vhodná práca psychologičky alebo učiteľky. Svoj cit pre spravodlivosť zas môžeš využiť ako právnička a advokátka.

Váhy sú tiež veľmi kreatívne, preto sa ti naskytá množstvo príležitostí. Uplatníš sa ako kaderníčka, kozmetička, návrhárka, novinárka či maliarka. Svoju lásku k zvieratám môžeš využiť ako veterinárka.

Škorpión

Škorpión rád odhaľuje záhady a chce, aby všetko bolo vyriešené. Preto je pre teba vhodná práca policajtky, detektívky alebo vojačky. Na týchto miestach sa môžeš zdokonaľovať a kariérne rásť. Svoju nekompromisnosť môžeš využiť aj ako lekárka a psychologička.

Na druhej strane svoje vedomosti rada odovzdávaš aj ďalej, preto môžeš pracovať aj ako učiteľka. Keďže si nerobíš ťažkú hlavu z názorov iných a nenecháš sa ovplyvniť, svoju tvrdú prácu môžeš využiť aj v umeleckej sfére.

Strelec

Si cieľavedomá, rada plánuješ a chceš, aby všetko dopadlo presne podľa plánov. Tieto vlastnosti môžeš využiť napríklad v cestovnej kancelárii alebo ako sprievodkyňa. Rýchlo sa učíš cudzie jazyky, ktoré využiješ nielen ako sprievodkyňa, ale aj ako učiteľka a tlmočníčka.

Nemáš rada klamstvo a chceš odhaliť pravdu. Preto sa môžeš nájsť ako vedkyňa, lekárka, spisovateľka a cudzia ti nie je ani filozofia a politika.

Kozorožec

Si známa svojou pracovitosťou. Nevieš, kedy máš dosť a chceš, aby bolo všetko dokonalé. Môžeš preto pracovať na vedúcich pozíciách ako manažérka. Prípadne môžeš rozbehnúť svoje vlastné podnikanie, na ktoré máš najlepšie predpoklady.

Nestratíš sa ani v štátnej službe, ekonomike alebo politike. Tvoj organizačný talent, zmysel pre detail a zodpovednosť z teba robia ctižiadostivú osobu, ktorá to dotiahne ďaleko.

Vodnár

Vo svojej práci chceš mať istú voľnosť a nechceš sa zaviazať len jednému človeku. Dokážeš riešiť konflikty a chceš, aby sa jednalo podľa pravidiel. Preto sa uplatníš ako advokátka, právnička, sudkyňa alebo diplomatka.

Svoju pomoc môžeš využiť tiež ako poradkyňa, opatrovateľka, zdravotná sestra alebo organizátorka podujatí. Spoznávanie nových vecí a učenie sa môžeš využiť vo vedných odboroch.

Ryby

Tvoja empatia a ochota vypočuť a pomôcť druhým ťa predurčuje k tomu, aby si bola dobrá lekárka, psychologička a terapeutka. Taktiež môžeš pracovať ako poradkyňa v rôznych oblastiach alebo učiteľka, pretože tvoje rady si ľudia berú k srdcu.

Svoju intuíciu môžeš využiť aj v kreatívnych povolaniach. Môže sa z teba stať úspešná spisovateľka, návrhárka, herečka, tanečníčka či fotografka.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.