Unsplash/Omar Lopez

Typ svojej osobnosti a svoje charakteristické vlastnosti môžeš zistiť na základe rôznych ukazovateľov. Vedela si o tom, že o tebe dokáže veľa prezradiť aj to, akú máš krvnú skupinu? Portály Bright Side a Entertainment Times zverejnili charakteristické črty pre každú zo štyroch krvných skupín.

Aká je tvoja krvná skupina? Máš A, B, AB alebo 0? Zisti v našom krátkom kvíze, čo všetko to o tebe vypovie. Možno sa o sebe dozvieš aj to, čo si doteraz nevedela.

Aká je tvoja krvná skupina?

Akú máš osobnosť podľa krvnej skupiny?
Krvná skupina 0
Ľudia s krvnou skupinou 0 sú odvážni, sebavedomí a vždy sa pozerajú na tú lepšiu stránku problému. Si veľkorysá, dobrosrdečná a milujúca. Dokážeš sa ľahko prispôsobiť zmenám a vieš lepšie reagovať v napätých situáciách. Si veľmi zodpovedná a ostatní sa na teba môžu kedykoľvek spoľahnúť. Ukrývaš v sebe aj vodcovské schopnosti a často pracuješ viac, ako je potrebné.
Krvná skupina A
Ľudia s krvnou skupinou A sú citliví, emotívni, šikovní, no vedia byť aj vášniví. Máš rada pokoj, preto sa vyhýbaš konfliktom. Chceš, aby všetko išlo podľa tvojich vopred určených plánov a keď sa tak nedeje, začneš stresovať. Stresové situácie zvládaš celkovo horšie ako iní ľudia. Organizácia je pre teba dôležitá vo viacerých sférach života a často hraničí už s perfekcionizmom.
Krvná skupina B
Ľudia s krvnou skupinou B sú kreatívni, aktívni a zvedaví. Dokážeš sa veľmi rýchlo rozhodovať a ideš si svojou vlastnou cestou, pričom ti nezáleží na tom, čo si myslia ostatní. V tom, čo robíš, chceš byť najlepšia. Si tiež starostlivá, ohľaduplná a empatická k ostatným. Aj napriek tomu si niekedy sebecká, preto máš rada aj samotu.
Krvná skupina AB
Ľudia s krvnou skupinou AB sú kombináciou ľudí s krvnou skupinou A a B, preto je ťažké presne ich definovať. Ide o najvzácnejšiu krvnú skupinu. Môžeš byť introvert aj extrovert. Často si komplikovaná a ľudia ťa dokážu pochopiť až potom, ako ťa dôkladne spoznajú. Si ambiciózna, empatická, premýšľavá a záleží ti na prostredí, v ktorom žiješ. Niekedy si nepredvídateľná, pretože často meníš svoje emócie. Máš však veľmi dobré analytické a logické schopnosti.

Zdroj: Bright Side & Entertainment Times

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieKvízy