Trendy v zoznamovaní sa za posledné roky trochu zmenili a dopomohla tomu aj pandémia, kedy sme ostali zatvorení doma. Boli sme odkázaní na online zoznamky, pričom k najpoužívanejším patrí Tinder. Podľa prieskumu zverejnenom na portáli Medium nemusí byť nadväzovanie nových známostí pre niektorých ľudí najjednoduchšie.

Išlo o nezáväznú analýzu, v ktorom sa výskumník zameral predovšetkým na atraktívnosť mužov či žien a ich šancu niekoho si cez zoznamku naozaj nájsť. Každému je jasné, že aj Tinder je predovšetkým o lajkoch a srdiečkach. Čím viac ich máš, tým si v očiach aplikácie lepšia, krajšia a zaujímavejšia.

Do prieskumu bolo zapojených aj 27 žien, ktoré dali lajk falošnému profilu, ktorý si výskumník vytvoril. Následne im položil niekoľko otázok a z odpovedí vyplynulo, že lajk dajú približne len 12 % mužom na Tinderi. Podľa štatistických údajov o používaní aplikácie vyplýva, že najatraktívnejších 20 % mužov (tých, čo majú najviac lajkov) bojujú o záujem približne troch štvrtín všetkých žien na Tinderi.

Čím menej lajkov muž dostane, tým je v očiach aplikácie menej atraktívny. Pravdepodobnosť získať lajk od ženy je pre neho nižšia než 1 % (len jedna zo 115 žien tak urobí). Je však diskutabilné, či daný muž atraktívny naozaj je alebo nie. Kým jednej žene sa páčiť môže, inej už nemusí.

Hlavný záver prieskumu spočíva v tom, že najvyšším 20 % najatraktívnejších mužov na Tinderi sa bude páčiť len približne 20 % všetkých žien. Ide o veľmi nízku pravdepodobnosť, že tam nájdu ženu svojho života, pretože nie každá žena túto aplikáciu používa. Z toho dôvodu majú vyššiu šancu na niekoho naraziť vonku, napríklad večer v bare. Tinderom len strácajú čas.

Veľmi atraktívni muži bývajú pre niektoré ženy aj trochu odstrašujúci. Vyplýva to z iného prieskumu, podľa ktorého si ženy radšej vyberajú menej pekných mužov. Dôvodov na to je hneď viacero. Každopádne, svoje šťastie na Tinderi vyskúšať môžeš, ale nečakaj od toho príliš veľa, aby si sa zbytočne nesklamala.

Zdroj: Medium.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.