Máš pocit, že máš všetkého a všetkých dosť? Nič sa ti nechce a cítiš únavu? Nie len tú fyzickú, ale najmä psychickú? Zrejme si v bode, kedy akútne potrebuješ pomoc. Neboj sa, minimálne takú, že si potrebuješ dopriať poriadny relax a pokoj, aby si si dala veci v hlave do poriadku.

Keď na teba platia nasledujúce body, zamysli sa nad sebou a sprav všetko pre to, aby si si mohla oddýchnúť. Inak sa tvoja psychika bude potápať, až sa tým môžeš dostať do depresie.

Nič pre teba nemá zmysel

Len tak pozeráš do steny a nič sa ti nechce. Skroluješ sociálne siete, iba pre to, že sa nudíš. Veci, ktoré ťa vždy bavili, sa ti momentálne nechce robiť. Premýšľaš nad tým, že tvoja škola či práca nemajú pre teba zmysel. Vlastne, zdá sa, že nič v tvojom živote nedáva zmysel a ty len tak stojíš a nevieš, kam sa pohnúť.

Neboj sa, nie si jediná. Pamätaj, že takéto obdobie má každý z nás. Jednoducho ti dáva telo i myseľ najavo, že sa potrebuješ zastaviť, načerpať novú energiu a až tak kráčať ďalej.

Si veľmi náladová

Istú chvíľu sa smeješ, no zrazu si opäť v pochmúrnej nálade. Hádaš sa s najbližšími pre zbytočnosti, a ten hnev strieda smútok, nuda, plač, pokoj, … a zase dookola. Nebola si taká vždy, no evidentne ťa niečo v hlave trápi natoľko, že máš úplný zmätok aj v emóciách.

Máš problém so spánkom

Zlý spánkový režim a časté budenie sú jasným znakom psychickej nepohody. Tvoje telo môže byť unavené, no ak ti to myseľ nedovolí, jednoducho nezaspíš. Premýšľaš nad vecami až príliš, alebo práve naopak, zdá sa ti, že nemáš o čom premýšľať, no aj tak nemôžeš spať?

Kdesi v hĺbke sú veci, ktoré si musíš vyriešiť, aby sa z teba nestal zombie. Ak nebudeš dobre spať, opäť sa vrátiš do stavu, kedy budeš počas dňa unavená, podráždená a náladová.

Máš pocit, že všetko okolo teba je zle

Z každej strany sa na teba valia negatívne informácie a tebe sa zdá, že sa kazí všetko, čo sa len dá. Vlastne, v podstate nejde vo všetkom o niečo zlé, iba ty to tak vnímaš a berieš. Musíš si povedať a dosť! Keď budeš prijímať iba negativitu, ťažko budeš žiť pozitívne.

Musíš sa niekomu vyrozprávať zo svojich pocitov, nehanbiť sa opýtať si pomoc, dopriať si čas iba pre seba. O svoju psychiku sa musíš starať rovnako, ako o telo. Taktiež potrebuje, aby si na ňu nezabúdala.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.