Tmavovlasá žena
Unsplash/Raamin ka

Hovorí sa, že v živote môžeš spraviť kompletné zmeny aj bez toho, aby ti to trvalo roky. Chce to len prestať s výhovorkami a ráno sa rozhodnúť, že potrebuješ zmenu a nový deň bude začiatkom novej kapitoly. Stavíme sa, že by mala byť lepšia, než tá predošlá. Veď každý z nás túži po tom, aby bol spokojný a šťastný. Aj keď svoj osud nezmeníš, sú veci, vďaka ktorým sa budeš cítiť určite lepšie a slobodnejšie.

Vo svojom živote totiž nesmieš robiť veci, ktoré spravia „radosť“ iným, ale zameraj sa hlavne na seba. Ak potrebuješ zmenu, začať by si mohla týmito troma bodmi.

Poriadok medzi „priateľmi“

S kým si, taký si, to sa nehovorí iba tak. Ľudia okolo teba ťa vo veľkom ovplyvňujú, formujú a menia. Viac, než si možno uvedomuješ. Tvoj voľný čas je vzácny a preto by si ho mala tráviť s tými, ktorých máš nie len rada, ale vzájomne sa inšpirujete a posúvate vpred. „Priatelia“, ktorí ťa ťahajú do problémov, pri ktorých sa cítiš menejcenne, či utláčane, nie sú tí praví.

Buď s tými, pri ktorých si sama sebou, s ktorými máš rovnaké názory či záujmy a najlepšie ťa pochopia.

Telo a myseľ na prvom mieste

V zdravom tele, zdravý duch. A taktiež zdravá psychika je rovnako dôležitá, ako aj telo. Je najvyšší čas na to, aby si si každý jeden deň našla chvíľku iba pre seba. Zacvič si. Dopraj si beauty chvíľku. Relaxuj. Vzdelávaj sa. Venuj sa svojim koníčkom.

Nikto na tomto svete nie je dôležitejší, ako ty sama. Vo svojom živote sa preto musíš dať na prvé miesto. Staraj sa o svoje zdravie, rieš problémy vo svojej hlave, dopraj si to, čo ti prinesie pocit pokoja. Ak sa nebudeš rozmaznávať ty, nikto iný to za teba neurobí. Daruj si, ako sa na Slovensku hovorí, hýčkanie a opateru.

Otoč závisť na motiváciu

Máš pocit, že iné ženy sú krajšie ako ty? Že tvoja kolegyňa je šikovnejšia? Suseda má viac peňazí? Iným sa darí, len tebe nie? Čo tak vyhnať z tvojej duše závisť a vymeniť ju za motiváciu? Ak niekto má to, po čom tajne túžiš aj ty, tak rob všetko pre to, aby si to dosiahla tiež. Ohováranie, porovnávanie a intrigy ťa nikam nedostanú.

Až keď si uvedomíš, že ľudí okolo seba nemôžeš brať ako konkurenciu, ale viac ako inšpiráciu, zrazu budeš dávať do všetkého 100 % a začne sa ti dariť viac. Je to v tvojej hlave.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife