unsplash.com

Keď nemáš depresiu, no stále nie si šťastná, tvoja nálada sa mení zo dňa na deň. Raz si niekde vysoko v oblakoch, inokedy si dole, niekde pod zemou. Niektoré dni máš pocit, že si na vrchole sveta. Niektoré dni nechceš s nikým hovoriť.

Tvoje emócie kolíšu zo dňa na deň. Niektoré dni si skutočne šťastná. No ostatné dni sa uzavrieš pred svetom. Väčšinou tvoja nálada závisí od iných ľudí.

Pretože nie si skutočne šťastná, snažíš sa overiť si druhé osoby. Očakávaš od nich, že budeš pri nich šťastná. Pozeráš sa na ich šťastie, no mala by si sa skutočne pozrieť na to, čo robí šťastnou teba. Nedokážeme nájsť šťastie, tak, že budeme predstierať, že šťastie iných ľudí je v podstate naším šťastím.

Možno nemusíš užívať lieky proti depresii, no občas máš pocit, že by si aj tak mala. Pretože ten zlý svet vonku ťa môže skaziť. Tvoje pocity môžu byť ľahko zranené. Si príliš emotívna. A niekedy tie maličké údery ublížia viac, než si ktokoľvek dokáže predstaviť.

Keď nemáš depresiu, no nie si ani šťastná, väčšina ľudí o tom ani netuší.

zdroj: unsplash.com

Tváriš sa pred nimi, že máš skvelý život. Stále sa na niečo hráš, aby si zakryla svoje skutočné pocity. Preto si každý myslí, že si skutočne šťastná. Možno si niečo kompenzuješ. No nikto ťa v skutočnosti nepozná. Oni necítia bolesť, ktorú ty cítiš.

Pretože keď nemáš depresiu, no nie si ani šťastná, vyzeráš navonok šťastne. Chodíš do práce. Chodíš von. V podstate vyzeráš, že si život užívaš. Mnohí ti ho závidia. No ty stále pociťuješ obrovské prázdno. Niektoré kúsky proste chýbajú. Niekedy rozmýšľaš  nad tým, kde sú.

Dospelosť je ťažká. Šťastie je prchavé. Ľudia takisto. Jedného dňa máš pocit, že to máš všetko naraz, no na druhý deň pociťuješ neskutočnú prázdnotu a osamelosť.

Keď nemáš depresiu, no nie si ani šťastná, je len na tebe, aby si to zmenila. Musíš urobiť vo svojom živote pozitívne zmeny. Nie je to ľahké. Musíme žiť život, ktorý sami chceme žiť.

Musíme byť šťastní. Život je príliš zložitý a ťažký. Takisto aj ty.

Tak sa zober a urob všetko, po čom si kedy túžila. Rob druhých šťastnými. Ži život, ktorý si vždy chcela. A jedného dňa možno prídeš na to, že vo svojom živote máš viac šťastných chvíľok ako tých smutných. 

Zdroj: thoughtcatalog.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife