Ak zo seba dávaš naozaj všetko, aby si dosiahla svoj cieľ, určite robíš dobre. No vo vzťahu to nie vždy musí platiť. Niekedy ak príliš tlačíš na pílu, vzťah nemusí fungovať podľa tvojho očakávania. Určite vieš, že vzťahy sú zložité. Ak sa niečo medzi vami udeje, máte čo robiť, aby ste všetko vrátili do starých koľají. Pamätaj však na to, že vo vzťahu ste vždy dvaja. Preto doň nevkladaj všetku svoju energiu iba ty. Keď tvoj partner robí týchto 7 vecí, tak pravdepodobne na teba kašle.

Nepýta sa ťa na to, aký si mala deň

Pokiaľ máte spolu harmonický vzťah, tvoj partner by sa mal zaujímať o to, čo robíš. Znamená to, že sa ťa veľa pýta. Pokiaľ nie, na všetko si sama a tento chlap už s tebou viac nepočíta. Môžeš to však vziať na seba a opýtať sa ho ako prvá. Keď ti neodpovie, znamená to, že si na vzťah sama. Tak to už viac nemá zmysel a radšej by ste sa mali rozísť.

Nepovzbudzuje ťa

Nezáleží mu na tom, aby si dosiahla svoje ciele či v niečom uspela. Úprimne sa sama seba spýtaj, či tvoj partner podporuje všetko to, čo chceš dosiahnuť, nezáležiac na tom, aké realistické sú dané ciele. Pokiaľ to tak nie je, mala by si vo vašom vzťahu zaradiť červenú. Život je príliš krátky na to, aby si strácala čas s niekým, kto za to nestojí. Radšej si nájdi niekoho, kto ťa bude v tvojich záujmoch podporovať čoraz viac.

Neprevezme iniciatívu, aby ťa mohol kontaktovať

Ak mu píšeš ako prvá, on ti síce odpíše, no nikdy nenapíše ako prvý, znamená to, že mu už na tebe nezáleží. Keď je však šťastný, že ťa naozaj má, napíše ti aj vtedy, ak je zaneprázdnený. Pokiaľ sa ti za celý deň neozve, nájdi si niekoho oveľa lepšieho.

Nehovorí ti o svojich pocitoch

Pokiaľ nemáš ani páru, kam váš vzťah smeruje, znamená na to, že to spolu ťaháte už iba nasilu. Možno ti povedal, že ťa má rád, no lepším spôsobom ti svoju lásku nedokáže vyznať. Nevidí v tebe žiaden potenciál, neplánuje s tebou svoju budúcnosť a nehovorí ti o svojich pocitoch. Priprav sa radšej na rozchod.

Nepreberie zodpovednosť za svoje činy

Keď sa snažíš váš vzťah zachrániť za každú cenu, si jediná, komu na vás dvoch v podstate záleží. Neobviňuj sa však za niečo, čo spôsobil tvoj frajer. Ty si predsa urobila všetko, no on nedokáže ani len prevziať zodpovednosť za svoje činy.

Nechce, aby si bola šťastná

Váš vzťah by mal byť prameňom lásky a šťastia. Mala by si každú noc pokojne zaspávať, s vedomím, že ťa partner naozaj miluje. Musíš si byť istá, že ti bude v každej situácii kryť chrbát a urobí všetko preto, aby si bola nekonečne šťastná. Pokiaľ ti ale váš vzťah prináša viac smútku ako radosti, niečo už prestalo totálne fungovať.

Znevažuje ťa v každej situácii

Vo vzťahu ťa partner buď posúva dopredu, alebo ťa ťahá nadol. Ak hovorí o veciach, kvôli ktorým si myslíš, že nie si pre neho dostatočne dobrá, mala by si vašu lásku ešte prehodnotiť. Nezapodievaj sa s niekým, kto za to absolútne nestojí.

Zdroj: bustle.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.