Unsplash/Joanna Nix-Walkup

Rešpekt a úcta patria nepochybne k dôležitým pilierom vo vzťahu, bez ktorých by to začalo skôr či neskôr škrípať. Nikdy by to nemalo byť jednostranné, ale mali by ste si jeden druhého vážiť vzájomne.

Ak chceš zistiť, či ťa tvoja polovička rešpektuje, môže ho prezradiť napríklad týchto 7 znakov. Možno nebude robiť všetky veci naraz, no za každú jednu má bonusový bod. A tie ostatné sa časom doklepnú.

Počúva ťa

Ale naozaj ťa počúva. Nemusíš mu všetko opakovať trikrát, aby to naozaj pochopil. Aj keď sa spolu rozprávate, vidíš, že ťa vníma a bez problémov reaguje na to, čo mu hovoríš. Dokonca si pamätá aj to, čo si zmienila v minulosti. A to už je čo povedať. Chlapi mávajú niekedy zlú pamäť a pamätajú si len to, čo naozaj chcú a čo je podľa nich dôležité.

Nespochybňuje ťa

Nemyslí si o tebe nič zlé a nebojí sa o to, že by si v živote nedosiahla to, čo si zaumieniš. Môžeš sa na neho spoľahnúť, pretože ťa podporuje a poháňa ti k tomu, aby si sa nebála niečo urobiť. V žiadnom prípade sa ťa nesnaží od niečoho odhovárať len preto, že by si to nezvládla. Iba ak si myslí, že by to pre teba nebolo vhodné.

Neponižuje ťa

Správa sa k tebe úctivo a nemá žiadne nemiestne poznámky alebo narážky, ktorými by ťa chcel uraziť alebo rozcítiť. Nerobí to ani pred inými ľuďmi a vždy sa snaží hovoriť o tebe pekne. Taktiež nerobí nič, čím by sa nad teba vyvyšoval a dával ti najavo, že on je niekto viac.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating