Tento článok je určený pre osoby staršie ako 18 rokov, môže obsahovať sex, nahotu a iný nevhodný obsah pre neplnoletých.


Späť na hlavnú stránku

Ak aj ty patríš k milovníčkam kávy, vsaď na domácu, ktorú si môžeš osviežiť príchuťami. Ak ju však nepiješ, môžeš vyskúšať netradičné čaje, drinky a iné nápoje.

Prevedieme ťa tými najlepšími, ktoré nie sú drahé a v pohodlí domova si ich spravíš za pár minút. Možno sa do nich zamiluješ tak veľmi, že iné nápoje už ani nebudeš chcieť.

Keď sa povedia Vianoce, mala by si si vybaviť vôňu škorice a perníka. Neodmysliteľnou vianočnou kávou je rozhodne perníkové alebo škoricové latte.

Na prípravu tejto kávy budeš potrebovať uvarenú kávu, vodu, mlieko, škoricu, perníkové korenie, cukor a pre výraznú vôňu si môžeš pripraviť aj zázvor. Pri jej pití sa budeš cítiť ako v Starbuckse.

V tomto videu nájdeš návody na prípravu mocha mint cold brew, candy cane čaju, pepermintovej kávy, kapučína s cookies a taktiež perníkového latte. Stačiť ti budú základné suroviny, akými sú káva, čaj, mlieko, cukor, čokoláda, cookies, candy cane a pár domácich perníkov.

Tieto nápoje sú trochu zložitejšie, ale rozhodne ich zvládneš pripraviť aj doma. Použiť môžeš obdobné suroviny ako vo videu vyššie, pretože sa od seba výrazne nelíšia. Vychutnať si však môžeš aj sýtený brusnicový cider, len nezabudni na brusnice, ľad a džús.

Posledné video ťa prevedie postupmi na to, ako si môžeš vyrobiť originálne vianočné drinky na párty. Nájdeš tam postupy na Pepermint White Russian, Zlaté jabĺčko, Brusnicový nápoj, Alkoholický perníkový nápoj, malinové šampanské, nápoj Grinch a rozprávkový nápoj Winter Wonderland. Priprav si veľa alkoholu a základné suroviny na miešané drinky.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.