Láska je tak silná, že nás dokáže prinútiť milovať aj niekoho, o kom by sme to nikdy predtým nepovedali. Ona si jednoducho nevyberá z toho, o čom si kedysi snívala a podmienok, ktoré si svojmu vyvolenému „stanovila“. Do života ti prinesie presne toho, kto bude pre teba ten najlepší. Aj keď má nie len dobré stránky, ale aj tie negatívne. Lenže je to presne o tom, že ich dokážeme akceptovať. 

Nikto z nás nie je dokonalý. Avšak, práve to z nás robí osobnosti, ktoré sú naozaj jedinečné. A to nie je žiadne klišé. Preto, ak nájdeme niekoho, komu chceme dať celé naše ja, mal by ho akceptovať. Keď si ochotná venovať mu svoje srdce, mal by to byť človek, ktorý ťa bude milovať preto, aká si, nie preto, akou by si mohla byť.

Ak ťa niekto totiž miluje naozaj, nikdy ťa nebude chcieť zmeniť. V žiadnom smere. Neznamená to však, že sa tak nestane, ale nebude to z jeho vôle. Ono sa tak stane prirodzene.

Nikto ti nemôže prikázať, aby si zmenila svoju povahu, svoje správanie či pocity. Nikto by nemal byť tým, kto ti rozkáže, aby si viac schudla, prefarbila si vlasy či nosila dlhšie sukne, pretože by to tak chcel on. Takéto správanie nie je o tom, že ti niekto preukazuje rešpekt, ktorý si vo vzťahu zaslúžiš, ale o tom, že ťa túži iba ovládať a meniť na svoju vlastnú predstavu o vhodnej partnerke.

Ak takú chce, nech si ju hľadá inde! Nechceš predsa stratiť samu seba, len aby si vďaka tomu vyhovela niekomu, komu nezáleží na tom, čo chceš alebo nie. Ver, že niekde tu je človek, ktorý bude na tebe zbožňovať každé kilo navyše, každé znamienko aj tvoje odrastené vlasy. Ale najmä, bude rád za to, že máš také vlastnosti, aké máš. Pretože sa vďaka tomu budete dopĺňať.

Keď takého človeka stretneš, nebudeš sa musieť hrať na niekoho, kým nie si. Budeš na 100 % sama sebou, no zároveň sa aj tak zmeníš. Nevedomky sa z teba bude stávať lepšia osoba, a rovnako tak aj z neho. Pretože budete mať na seba ten správny vplyv, ktorý vás bude posúvať vpred. Niečo sa naučí on od teba, niečo ty od neho. A bude to skvelé, pretože to ani jeden z vás nebude čakať.

Toto je zmena, ktorú prinesie láska v tom najlepšom slova zmysle. Zmena, ktorá je vítaná, a za ktorú budeš vďačná. Nebude to niečo, čo ťa bude trápiť pri pohľade do zrkadla. Nebudeš mať v hlave pochybnosti o tom, či si pre neho dosť dobrá a či mu takto vyhovuješ. Takýto stres a podmienky do zdravého vzťahu jednoducho nepatria.

Preto, ak práve to zažívaš, mala by si sa opýtať seba samej, či je to to, o čom si vždy snívala. Či je on chlap, pre ktorého ti to stojí za to, a či si ty tá, ktorá by si nezaslúžila viac. Napríklad, aby ťa niekto mal rád skutočne, nie iba navonok.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.