Je úplne normálne, že sa dlhodobý vzťah môže ocitnúť v akomsi stereotype. Časom si pár vytvorí svoje tempo, svoju rutinu. No kým medzi nimi existuje stále láska, vášeň a chémia, všetko je to v poriadku. V „neporiadku“ je, ak vzťah upadne do fázy, že pre svojho partnera predstavuješ samozrejmosť, ktorú si prestal vážiť, či dokonca, milovať.

Ak spolu žijete v jednej domácnosti, občas môže byť ťažké vidieť rozdiel medzi tým, či váš vzťah má svoju rutinu, ale ste si stále vzácni a tým, či pre partnera predstavuješ niečo, na čo si zvykol. Jeho správanie ti to povie za všetko.

Keď ti stále vie vyjadriť lásku, hoci je to už len z času na čas, keď chce s tebou tráviť čas, pomáha ti a nájde si čas na rozhovor, aj keby to malo byť iba jeden deň v týždni, stále tam láska je. No ak si žije svoj svet, v ktorom ty hráš rolu žienky domácej alebo slečny, ktorá mu spríjemňuje iba noc a cez deň na ňu neberie ohľad, zrejme mu treba pripomenúť, že ty nie si žiadna samozrejmosť!

Neboj sa povedať mu na rovinu, ako sa cítiš. Možno máš pocit, že nie si milovaná, možno ťa trápi, že ste sa zasekli v tak hroznom stereotype a on nemá ani najmenšiu snahu niečo zmeniť. Čo by bez teba robil? Vedel by si predstaviť život bez teba? Zrejme nie, preto je stále tu. Už ťa viac nebaví, že všetko, čo pre neho robíš, berie ako niečo, čo by si MALA robiť. Pretože ty si to nikdy nemusela. Chcela si. Z lásky.

A teraz chceš vedieť, že tam tá láska stále je aj z jeho strany. Neboj sa povedať Dosť! Neboj sa spraviť v domácnosti zmeny, ktoré mu otvoria oči. Neboj sa chcieť znova mať ten pocit, že mu na tebe skutočne záleží …

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.